f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Осінній врожай кінопрем’єр

02.09.2017

Редакція журналу «Кіно-Театр» про українські кінопрем’єри осені 2017 року.

Ламентації на тему того, що українського кіно не існує, що на нього не ходить глядач, що воно нікому не потрібне і тому не існує – стали таким загальним місцем, що їх вже ніяково чути й читати. Життєві реалії, на щастя, дають свої свідчення.

Завершилася пора відпусток – і що ми бачимо в календарі кінопрем’єр? Кінець серпня: «Червоний», «Рівень чорного» і «DZIDZIO Контрабас»; вересень: «Ізі» й «Припутні»; жовтень: «Сторожова застава» і «Мир вашому дому»

Гей-гей, так скоро дійде до того, що в кожному кінотеатрі щомісяця можна буде дивитися новий український фільм!..

Історичний бойовик, артхаусна драма, комедії різного штибу, фентезі – стрічки на всі віки і всі смаки! Звісно, далеко не всі виявляться шедеврами, та ми від них і не чекаємо того. Все це – досі перші ластівки, любі перші ластівки, сподіваймося, нової вітчизняної кінематографічної весни. Що принесе не лише фестивальні картини (пропорційно їх в нас вже досить багато), а й масове кіно, хороший, якісний масовий продукт (якого в нас замало, та забагато й не буде – така його специфіка). І цей продукт наситить свого глядача і дозволить своїм творцям відчувати не сором за власне кінографоманство, а заслужену гордість за виконаний соціальний обов’язок.

Майже півтора мільйони гривень, що їх зібрав у прокаті «Червоний» (за перший вікенд і з урахуванням допрем’єрних показів. – НСКУ) – не подачка «на бідність» вітчизняній бідній кінопостановці. Це плата глядачем за те, що його розважили й потішили захоплюючою історією й героєм, що не принижує його національну гідність.

Звісно, не всі нові фільми дадуть такі збори – в більшості і аудиторія дещо вужча, і розголос дещо менший. Але свою місію вони виконають і свого глядача розважать.

Сподіваймося на продовження кінематографічного бенкету! На те, що услід за врожайною осінню прийдуть врожайні зима, весна, літо… і знову осінь.

«Кіно-Театр», 2 вересня 2017 року