f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Відбулися Дні українського кіно в Римі

12.06.2017

У перший тиждень червня 2017 року Фонд Ігоря Янковського, ГО «Ініціатива заради майбутнього» і Monegasque Association Helping Hand спільно з Держкіно України та італійською компанією 4RoomsFilm організували і успішно провели перші за всі роки Незалежності України Дні українського кіно в Римі.

Італійській публіці і представникам численної української діаспори були показані: «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка, «Жива Ватра» Остапа Костюка, «Трубач» Анатолія Матешка, «Моя бабуся Фані Каплан» Олени Дем'яненко і вітчизняна кінокласика – фільм Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою».

Членів української делегації, до якої входили Голова Держкіно України Пилип Іллєнко, засновник благодійного Фонду Ігор Янковський, продюсери, режисери і актори фільмів, представлених на фестивалі, на порозі кінотеатру зустрічали хлібом з сіллю дівчата в українських національних костюмах та неймовірно красивих вінках. Це були українські активісти, волонтери, які доклали величезних зусиль, щоб про подію дізналося якомога більше італійців і наших співвітчизників. Присутні оплесками зустріли членів знімальної групи фільму «Гніздо горлиці». Мало не кожен намагався сфотографуватися з акторами – виконавцями головних ролей: Риммою Зюбіною, Ліною Бернарді, Мауро Чіпріані і режисером Тарасом Ткаченком.

«Я дуже радий, що Дні українського кіно в Римі проходять в атмосфері справжнього свята. Коли 5 років тому мій Фонд починав програму підтримки українського кіно закордоном, я навіть не міг собі уявити, як швидко це буде розвиватися. Ми тільки повернулися з Канн, де відразу 2 українські фільми брали участь в конкурсах, попереду кінофестиваль у Карлових Варах і там теж будуть представлені в конкурсі 2 українських фільми. Це неймовірний розвиток! Наші фільми потрапляють на найпрестижніші світові кінофестивалі, отримують призи. В Україні зараз спостерігається відродження вітчизняного кінематографа, і я радий, що ми безпосередньо до цього причетні», – зазначив Ігор Янковський.

Покази пройшли в одному із найвідоміших римських кінотеатрів Cinema Farnese, який розташований в історичному центрі італійської столиці на площі Campo de Fiori. Дні українського кіно відкривалися італійською прем'єрою фільму «Гніздо горлиці», дія якого відбувається в Україні та Італії. Задовго до початку церемонії на площі перед кінотеатром стали збиратися представники української діаспори у вишиванках, хлопці і дівчата в національних українських костюмах. Ажіотаж був такий, що на відкриття прийшло на сотню осіб більше, ніж міг вмістити зал кінотеатру. Але всі фільми показали кілька разів, тож кожен мав змогу відвідати будь-який з трьох сеансів у день. Всі сеанси української програми були безкоштовними.

Перед входом в Cinema Farnese прямо на площі учасники українського ансамблю «Стожари», організованого українськими студентами, які навчаються в Римі, станцювали запальний український танок, що привернув увагу італійців і гостей столиці. Раз у раз лунали вітання «Слава Україні! – Героям слава!». Через кілька хвилин ці слова почали голосно вигукувати італійці і туристи з численних кафе, що розмістилися по периметру старовинної площі Campo de Fiori, в центрі якої стоїть пам'ятник Джордано Бруно. Таким чином, незабаром вся площа була залучена до свята на честь українського кінематографа.

«Ми відкриваємо Дні українського кіно стрічкою «Гніздо горлиці», і не випадково, адже фільм був створений у копродукції з італійськими партнерами. Також в цьому році вийде ще кілька фільмів, які знімалися у співпраці з європейськими кінематографістами. Українське кіно зараз бурхливо розвивається. Тільки за державної підтримки у виробництві перебуває більше 100 фільмів. Для нас дуже важливо розвивати співпрацю із закордонними партнерами. Саме під час таких подій, як сьогодні, українські кіновиробники налагоджують ділові відносини зі своїми колегами закордоном. Тому я щиро вдячний Фонду Ігоря Янковського, який вже не перший рік підтримує наші ініціативи в просуванні вітчизняного кінематографа за кордоном», – підкреслив голова Держкіно України Пилип Іллєнко.

Цього ж дня в Cinema Farnese пройшли зустрічі українських та італійських продюсерів, які обговорювали можливості копродукції, а також майстер-клас, присвячений особливостям співпраці з європейськими кіноструктурами і фондами, організований італійськими компаніями Maia Workshops і 4roomsFilm. Голова Держкіно Пилип Іллєнко виступив з презентацією розвитку кінематографа в Україні та можливостями спільного кіновиробництва між Україною та Італією. Невимушене спілкування продовжилося під час бізнес-ланчу з традиційними італійськими стравами.

Щоденні покази українських фільмів викликали велику зхацікавленість у публіки, яка після кожного сеансу довго не відпускала членів знімальної групи і ставила багато запитань.

Фонд Ігоря Янковського протягом декількох років послідовно просуває в світі молоде українське кіно. Завдяки цій підтримці українські делегації отримують можливість взяти участь у роботі найбільших міжнародних кінофестивалів – у Каннах, Берліні, Карлових Варах, Таллінні тощо. Фонд Ігоря Янковського надає молодим кінематографістам гранти для поїздок та участі в міжнародних кінофестивалях. Також, завдяки допомозі заснованої Ігорем Янковським, громадської організації «Ініціатива заради майбутнього» були успішно проведені Дні українського кіно в Мюнхені, Парижі, Лондоні, Амстердамі та Будапешті.

Офіційна інформація