f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

У Києві відбувся II Міжнародний дитячий кінофестиваль KidsMovieFest

31.05.2017

20 та 21 травня 2017 року в Києві в кінотеатрі «Кінопанорама» відбувся II Міжнародний дитячий кінофестиваль KidsMovieFest.

KidsMovieFest – це конкурс кінофільмів, знятих дітьми віком від 7 до 18 років, та професійних робіт дитячих кіношкіл з різних міст України та світу.

Організатор фестивалю – кіношкола KidsMovie (Київ). 

Цього року на адресу кінофестивалю надійшло понад 200 заявок з 12 країн світу. Початковий відбір пройшли 158.

Лише 120 короткометражних та анімаційних стрічок повністю відповідали вимогам та потрапили до конкурсної програми. Це були роботи юних режисерів з Польщі, Іспанії, Литви, Латвії, Білорусі, Франції, Росії, Австралії. Наймолодшому режисерові – 8 років, а найстаршому – 18. 

Фестиваль відбувся під патронатом Державного агентства України з питань кіно, Київської міської державної адміністрації і Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень. Партнером фестивалю стала кінокомпанія «Creative Boutique Films». 

Учасників та гостей фестивалю вітали:

 • президент KidsMovieFest Світлана Погасій;
 • заступник Посла Франції в Україні Бертран Грiмо;
 • музикант, громадський діяч, фронтмен гурту «ВВ» Олег Скрипка;
 • директор кінокомпанії Creative Boutique Films, продюсер Микола Конопелько;
 • голова журі, акторка кіно і театру, українська телеведуча Наталія Васько. 

«Я із задоволенням підтримую такі ініціативи, адже можна сказати, що наша країна тільки народжується. Народжується стільки прекрасних ініціатив, настільки в нас високий потенціал, що ми можемо дуже скоро отримати творчий дуже сильний результат», – зазначив почесний гість кінофестивалю Олег Скрипка.

«Кіноіндустрія України не може динамічно і системно розвиватися без створення інфраструктури виховання й розвитку нових професійних кадрів. Кінокомпанія Creative Boutique Films однією з перших ставить за мету створення відповідної освітньої інфраструктури, організацію сучасних форматів і груп розвитку молодих кінематографістів, які дозволять поліпшити систему виховання професійних кадрів для української кіноіндустрії. Для цього ми створили дитячий Кіноклуб Kinder та виступили партнером фестивалю KidsMovieFest. Попереду партнерські проекти з міжнародними освітніми програмами, які хочемо залучити до постійної роботи в Україні», – розповів директор кінокомпанії Creative Boutique Films Микола Конопелько. 

У дні проведення KidsMovieFest Україна відзначала Дні Європи в Україні, тож організатори вирішили використати цю тему, організувавши тематичні майстер-класи всіх цехів кіновиробництва: написання сценарію, професійний кастинг, гримерні та костюмерні цехи, операторська майстерність, акторська школа, розкадровка та анімація.

Все це відбувалося у чотирьох великих європейських епохах: Кельтській, Античній, Слов’янській та Європейській епосі 19-го століття.

Також відбулися майстер-класи від театральної студії «Чорний квадратик», анімаціїної студії «Рідні», Майстерні пісочної анімаціїї «Гра світла» Івана Білостоцького, а також кастинги від дитячого кастинг-агентства Silvestroff Studio.

Підтримати учасників прийшли молоді таланти, переможці багатьох українських та міжнародних чемпіонатів – BD STUDIO та Асоціація дитячої моди.

BD STUDIO – це професійна студія сучасної хореографії для дітей та дорослих з досвідченими хореографами й сучасними танцювальними залами у центрі Києва. Моделі Асоціації дитячої моди представили колекцію юного дизайнера Злати Боровик «Небо над Парижем». 

Відкрився цьогорічний Кінофестиваль KidsMovieFest по-особливому. На початку травня творча група кінофестивалю поїхала до м. Щастя Луганської області і разом з дітьми цієї прифронтової зони зняли короткометражний фільм. Тож право відкрити KidsMovieFest–2017 надали учасникам цього захопливого та важливого проекту.

Юні актори презентували свій фільм «Шлях до Щастя». 

Сама зйомка відбулась за підтримки проекту «Генерація UA», що здійснюється МБФ «Жовто-Блакитні Крила» та Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutschland) за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).  

Метою цього проекту була популяризація кіномистецтва на територіях, де зараз складна військова ситуація, надання дітям всіх категорій можливостей проявити себе та долучитись до створення кіно, демонстрація того, що кіно можуть і вміють знімати усі, хто прагне цьому навчитися.  

Протягом двох днів глядачі переглянули конкурсні роботи юних режисерів (понад 120 робіт) та фільми, зняті дітьми в таборах кіно KidsMovie. 

Номінанти фестивалю змагались у трьох вікових категоріях та у вісьмох номінаціях. 

Лауреати ІІ Міжнародного дитячого кінофестивалю KidsMovieFest–2017    

1 вікова категорія 7-10 років

 • Найкраща ідея фільму – Іванна Сінькевич, «Залежність»
 • За оригінальність – Матвій Лосицький, «Злоайстер»
 • Найкращий жіночий ансамбль – Марина Чепурко, «Каза»
 • Найкраща чоловіча роль – Танер Йилмаз, «Містифікатор»
 • Найкраща анімація – Назар Антонов, «Ограбление века»
 • Приз глядацьких симпатій – Чепурко Марина, «Каза» 

2 вікова категорія 11-14 років

 • Найкращий фільм – Марія Цабенко, «Вспишка»
 • Найкраща ідея фільму – Ілля Шликов, «Шлях до Щастя»
 • Найкраща анімація – Софія Бойко, «Дубе зелений»
 • Найкраща чоловіча роль – Гліб Нікішин, «Маски»
 • Найкраща жіноча роль – Пузій Василіса, «Любовь обманчива»
 • Приз глядацьких симпатій – Даніяр Кайзеров, «Друг» 

3 вікова категорія 15-18 років

 • Найцікавіший фільм – Saule Auclyte, «Парадокс»
 • Найкраща ідея фільму – Вадим Мочалов, «Полет»
 • Найкраще звукове рішення – Марина Захарова, «За чертой сновидений»
 • Найкращий документальний фільм – Anna Bajun, «Pilecki – Niesluszny wyrok»
 • Найкраща анімація – Катерина Ребенок, «Історія хворого дракона»
 • Найкраща чоловіча роль – Іванова Катерина, «Скажите "сир"»
 • Найкраща жіноча роль – Saule Auclyte, «Парадокс» 

Лауреати фестивалю нагороджені дипломами, статуетками та подарунками. 

Кінофестиваль KidsMovieFest став щорічною подією, яка об’єднує дітей, підлітків, кіношколи та професійних кінематографістів України з метою розвитку дитячої кінотворчості.

Офіційна інформація