f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

На день народження Олексія Вертинського

03.01.2017

2 січня подаровано світові актора Олексія Вертинського.

Сергій Тримбач

Це трапилось 1956 року в Сумах. Майбутній актор 1980 року закінчив Московське естрадно-циркове училище. Циркова й естрадна закваска лишилась у ньому назавжди. Нещодавно я реготав на виставі «Дядя Ваня» у Молодому театрі – його Войницький справді смішний, а точніше трагікомедійний, те, що і вкладав Чехов у цю роль, те, що так рідко вдається відтворювати.

Серед найвідоміших театральних робіт артиста ролі у виставах «Синій автомобіль», «РеХуВіЛійзоР», «Жозефіна і Наполеон», «Гедда Габлер», «Маринований аристократ», «Загадкові Варіації», «Потрібні брехуни!».

В кіно яскрава зовнішність Олексія Вертинського, його особливий і завжди пізнаваний стиль подання персонажа експлуатований, звичайно, та тільки далеко не так ефективно й ефектно, як у театрі. Серед кіноролей – роботи у фільмах «День народження Буржуя», «Дев’ять життів Нестора Махна» (роль самого Врангеля), «Богдан-Зиновій Хмельницький», «Під електричними хмарами», «Слуга народу»...

Нещодавно Олексій Вертинський озвучив тексти Олександра Довженка в неігровій стрічці «Загальний зшиток» («Довженко і війна») Юлії Лазаревської. Озвучив так, що кіногеній одкрився по-новому. Очікую, що уже найближчим часом хтось із кінорежисерів по-справжньому відкриє Олексія Вертинського.

З днем народження, артисте!

Сергій Тримбач