f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

У Києві розпочався 1-ий Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів uFilmFest

13.02.2016

12 лютого 2016 року у київському кінотеатрі «Кінопанорама» розпочався 1-ий Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів uFilmFest.

До участі у фестивалі були відібрані ігрові, анімаційні, документальні фільми, які мотивують та надихають на зміни у собі та суспільстві.

Конкурсним показам передували вітальні слова, з якими виступили організатори заходу Ігор Бондар і Анна Дем’яненко, що за вельми короткий кількамісячний строк створили фестиваль і уклали його вигадливу програму, та члени журі – Річард Кук, Мауро Карраро, Яніна Соколова та Олександр Гусєв.

Також вступне слово сказав заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін – фестиваль відбувається за підтримки Держкіно. Зокрема, пан Неретін зазначив, що він особисто надає перевагу перегляду кіно вдома, як і значна кількість українців, тому ще більше захоплюється новоствореним фестивалем, який привернув до себе увагу глядачів. А глядачів на показах дійсно було чимало.

У перший день фестивалю було продемонстровано фільм відкриття – короткометражну комедію «Як я не став піаністом» Томмасо Пітти, що принаджує іронічним закадровим коментарем до потуг 9-річного хлопця опанувати виконавську майстерність, – та перші блоки Міжнародної та Національної конкурсної програм.

Фільми Міжнародного конкурсу цілком відповідали заявленому організаторами «мотивуючому» напрямку: більшість героїв демонстрували здатність побороти обставини, аби досягти поставленої мети.

У соціальній комедії «Снасті та гачки» (Лука Попадич, Сербія / Швейцарія) двоє немолодих товаришів, що все життя пропрацювали на заводі, винахідливо долали кризу безробіття.

У «Зеленому» Лукаса Кампаса (Нідерланди) герой нехтував правилами, переходячи сільську дорогу на червоний сигнал світолфора, аби добутися омріяної школи мистецтв (для створення комедійного ефекту режисер майстерно використав механіку фільмів екшн і силу монтажу).

Щоправда, втілення власного творчого потенціалу може бути небезпечним для життя, як то продемонстрував у чорній комедії «Бовдури» іспанець Едуардо Мояно. У ній письменник шукав гучної смерті, аби його творчість помітили.

Здебільшого чорний гумор вирізняв і фільми Національної програми.

Щире, просочене алкоголем і лайкою сімейне кохання в непривітних декораціях поруйнованого українського села було продемонстровано у «Бідних людях» Соломії Томащук (стриманий Тарас Денисенко у головній ролі).

Проблему травм і пиятики на виробництві було розкрито у комедії «Палець» Юрія Карабака.

Чи не найбільшим успіхом у глядачів, щоправда, користувався фільм, відірваний від соціальних реалій – «Electroman» Нікіти Скоморохова, історія про божевільні експерименти із електроенергією, втілена завдяки поєднанню візуальної ефектності із парадоксальним гумористичним закадровим текстом.

Покази другого – заключного – дня фестивалю uFilmFest відбудуться 13 лютого у кінотеатрі «Кінопанорама».

О 17:00 буде продемонстровано фільми Міжнародного конкурсу, а о 18:30 – другий блок Національної конкурсної програми.

Зокрема, тут відбудеться українська прем’єра стрічки Олексія Соболева і Міши Коротеєва «Дім на краю планети». Наприкінці минулого року її було відзначено нагородою за «Найкращий короткометражний фільм» за підсумками листопадового видання щомісячного он-лайн МКФ CineFest у Лос-Анджелесі.

Сергій Васильєв