f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Фільм СТРАСТІ ХРИСТОВІ.

06.05.2024

Віктор Огієнко

Мел Гібсон попередив актора Джима Кевізела, що зіграти Христа буде дуже важко, і якщо він погодиться, то, швидше за все, буде маргіналізований Голлівудом.

Кевізел попросив день, щоб подумати про це, і він відповів Мелу, який фінансував і режисував фільм, так: «Я думаю, ми повинні зробити це, навіть якщо це буде важко. І ще ось, мої ініціали J.C., мені 33 роки. Я не усвідомлював цього досі».

Мел відповів: «Знаєш, ти справді мене лякаєш».

Під час зйомок Джим Кевізел, який грав роль Ісуса, схуд на 45 фунтів, його вдарила блискавка, його випадково вдарили двічі батогом під час сцени бичування, залишивши глибокий 14-дюймовий шрам, він вивихнув плече, коли ніс хрест на Голгофу – він не був бутафорським та важив близько 70 кілограмів.

Кевізел постраждав від пневмонії та переохолодження.

Зйомки проходили взимку, і часто акторові ставало так холодно, що він не міг говорити — його замерзле обличчя доводилося відігрівати, — його замерзле обличчя доводилося відігрівати, щоб він міг трохи ворушити губами.

Сцена розп'яття зайняла 5 тижнів із 2-місячного знімального часу.

Щоб покласти на тіло Кевізела кривавий грим, потрібно було від 7 до 10 годин. Від багатошарового гриму тіло актора вкрилося пухирями.Його організм був настільки напружений і виснажений, що після зйомок йому довелося зробити дві операції на серці!

Джим пояснив: «Я не хотів, щоб люди бачили мене. Я просто хотів, щоб вони побачили Ісуса. Тільки так вони повірять і зміняться».

Майже як передбачення ясновидця сталося багато дивовижних речей.

Педро Саруббі, який грав Варавву, відчув, що на нього дивиться не Кавізел, а сам Ісус Христос, Коли він грав цю роль, він сказав про Кавізеля: «В його очах не було ненависті чи образи до мене, лише милосердя та любов ."

Художник, який зіграв Юду, Лука Ліонелло до початку зйомок був атеїстом. Зрештою він навернувся у віру та охрестив своїх дітей.

Один із головних техніків, які працювали над фільмом, був мусульманин, який прийняв християнство.

Деякі продюсери казали, що вони бачили акторів, одягнених у біле, яких вони не впізнали під час жодної зі зйомок, і коли вони переглянули записи, вони зрозуміли, що не могли побачити їх на цих кадрах.

«Страсті Христові» — найкасовіший релігійний фільм у США, а також фільм з найвищим рейтингом R усіх часів із 370,8 мільйонами доларів! У всьому світі він зібрав 611 мільйонів доларів. Що ще важливіше, стрічку переглянуло 100 мільйонів людей у всьому світі.

Мел Гібсон заплатив 30 мільйонів доларів із власної кишені за створення фільму, оскільки жодна студія не бралася за проект.

Сьогодні Джим Кевізел просто й сміливо проголошує свою віру в Христа, а також диво, завдяки якому він представляв Христа як актор та ще більше увірував у нього.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008027023786