f y
Національна спілка кінематографістів України

Афіша

1 лютого, понеділок, Червоний зал

01.02.2016

Показ документальної стрічки «ХУІЗМІСТЕРПУТІН»

Автор сценарію та режисер Валерія Балаян

Оператор Крістіан Неверман

Текст читає Юрій Макаров

Україна, «VBStudio», 2015 рік 

Документальну стрічку засновано на розслідуванні зв'язків президента Росії Володимира Путіна із представниками кримінального світу різних країн, яке було проведене журналістами Володимиром Іванідзе і Анастасією Кириленко. Зокрема, йдеться про «перші кроки» Володимира Путіна на злочинному шляху як чиновника петербурзької мерії початку 1990-х років.

Юрій Макаров:«З боку Валерія це передусім акт громадянської мужності, бо впродовж восьми місяців, які тривала робота над фільмом, було безліч шансів нарватися на провокацію або на звичайну розправу, ми пам’ятаємо, які нагороди влаштовує своїм ворогам чекістська мафія.

Резюме дуже просте: Путін – ніякий не ідейний Дарт Вейдер, а звичайний дрібний (не в сенсі вкрадених грошей, а в сенсі масштабу характеру) злодюжка, мікст бездарного кагебешника і бандита (пітерського, тамбовського, солнцевського, хто там ще в них є?).

Водночас зроблено з точки зору професії бездоганно, це повноцінне документальне кіно, й 1 година 40 хвилин ковтається на одному диханні. Не дивно, бо Валерій – випускник Вищих режисерських курсів, майстерня Леоніда Гуревича, до речі, диплом свій захищав на «Київнаукфільмі», а потім працював у Москві на телебаченні, автор понад півсотні фільмів (хто бажає, може погуглити), потім жив у Криму, за зйомки «референдуму» 2014 року отримав від чекістів по повній, відтоді мешкає в Києві, вже півроку громадянин України.

До речі, ніхто зі сторони не фінансував цю роботу, режисер знімав виключно за свої кошти. Хтось не повірить, але я Валерія знаю вже під 30 років, тож запевняю, що так і є».

Інтерв'ю із Валерієм Балаяном читайте тут>>>.

Початок о 18 годині 30 хвилин

ВХІД ЗА ЗАПРОШЕННЯМИ
Запрошення на показ фільму можна отримати у творчому відділі НСКУ
(каб. № 208).