f y
Національна спілка кінематографістів України

Афіша

Шановні колеги! 8 - 10 липня п.р. відбуваються покази конкурсної програми Всеукраїнського фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-cinema»

10.07.2024

Попри сьогоденні виклики внаслідок широкомасштабної агресієї, новообраний керівний склад Національної спілки кінематографістів України, її голова Сергій Борденюк, Координаційна рада територіальних осередків НСКУ прикладають максимум зусиль для підтримки діяльності осередків, поширення їх географії.

З 8 до 10 липня відбуваються покази конкурсної програми Всеукраїнського фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-cinema», що заснований з ініціативи Дніпропетровського осередку НСКУ у 2004 році. Фестиваль з 2006 року носить ім’я одного із фундаторів українського кіно, оператора і режисера Данила Сахненка. Метою фестивалю є демонстрація творчого доробку всіх відділень і осередків НСКУ та робіт кінематографістів з усієї України. Сила екранної дії спонукає кінематографістів відповідати на злобу дня своїми творами як у столиці, так і по всій Україні, вкотре підтверджуючи тезу, що "Кінокамера – це зброя"!

З 2011 року до конкурсної програми фестивалю були заявлені творчі роботи із 12 країн світу і таким чином, він набув статусу «міжнародного». За час проведення у рамках  фестивалю були показані більше 1600 творчих робіт як наших земляків, так зарубіжних кінематографістів.

13 фестивалів (до 2019 року включно) фінансувалися  міською радою Дніпра. У форумах брали участь голови осередків та автори кіноробіт. Фестиваль підтримується Правлінням НСКУ як майданчик для демонстрації творчого доробку членів спілки. Минулий фестиваль проведено  у 2021 році: Всеукраїнський он-лайн фестиваль «Нехай квітує рідна Україна!» до 30-ї річниці Незалежності України (52 фільми від 10 структурних територіальних підрозділів НСКУ).

Упродовж двох років (2022 та 2023) фестиваль не проводився через відсутність фінансування та у зв'язку з пандемією і війною.

На цьогорічний фестиваль подано 82 творчі екранні роботи у номінаціях: «Ігрове кіно», «Документальне кіно», «Телевізійні роботи», «Студентські роботи», «Анімація», «Дитячо-юнацька творчість». Ви зможете побачити творчий доробок кінематографістів Києва та Одеси, Черкас та Запоріжжя, Полтави та Херсона, Луцька та Львова, Харкова та Чернівців, Житомира та Дніпра, Івано-Франківська та Вугледару.

У фестивалі візьмуть участь 14 представників з територіальних осередків. Проведення фестивальних показів з 8 по 10 липня 2024 року у Будинку кіно.

З вдячністю констатуємо, що сьогодні Національною спілкою кінематографістів України відновлено фінансування заходу, що проводиться за ініціативою Координаційною радою.

З   повагою Голова Координаційної ради відділень та осередків НСК Валентина Слобода.

Орієнтовний план переглядів фільмів

(зважаючи на наданий графік електропостачання)

ХV Всеукраїнський фестиваль екранних мистецтв ім. Данила Сахненка «ДНІПРО-CINEMA»

8-10 липня 2024 року

8 липня (Синя зала Будинку кіно)

10.00 - Відкриття фестивалю

10.10-12.00 - перегляд конкурсних фільмів авторів із Луцька, Запоріжжя, Полтави, Харкова (номінація «Документальне кіно»)

16.00-21.00 – перегляд конкурсних робіт авторів із Львова, Запоріжжя, Дніпра, Івано-Франківська, Харкова, Житомира та Херсону (номінації: «Анімація», «Телевізійні роботи», «Ігрове кіно»)

9 липня (Синя зала Будинку кіно)

10.00-15.00 - перегляд конкурсних фільмів авторів із Запоріжжя, Дніпра, Львова, Києва, Полтави, Луцька, Житомира, Херсону, Чернівців, Харкова (номінація «Документальне кіно»)

18.00-21.00 - перегляд конкурсних фільмів авторів із Полтави, Херсону та Запоріжжя (номінація «Документальне кіно»)

10 липня (Синя зала Будинку кіно)

13.00-15.30 – перегляд конкурсних фільмів студентів із Одеси, Полтави, Житомира, Харкова (номінація «Студентські роботи»)

15.30-17.00 - перегляд конкурсних фільмів авторів із Полтави, Дніпра, Вугледару (номінація «Документальне кіно»)

17.00 – закриття фестивалю, відзначення переможців.