f y
Національна спілка кінематографістів України

Афіша

Про Будинок кіно

26.07.2023

Будинок кіно — чотириповерхова споруда із скла і бетону в Києві по вулиці Саксаганського, 6. Архітектор проєкту — Боровик Федір Ілліч. Функціонує з 1977 року. Будинок є власністю Національної спілки кінематографістів України.

Будинок кіно містить: Червоний кінозал (на 670 місць); Синій кінозал (на 170 місць); Малий кінозал (на 50 місць); Великий конференц-зал (на 1000 місць); Блакитну вітальню. У Будинку кіно також розташовані ресторан-клуб «Вавілон», кафе, бар. 

Образно кажучи, Будинок кіно є першим кінозалом України, де глядачі (переважно безкоштовно) мають змогу прилучитися до кращих зразків українського та світового кіномистецтва. Будинок кіно є культурним центром, в якому проводяться виставки, фестивалі та інші заходи.

В Будинку кіно працюють підрозділи Спілки кінематографістів України: асоціації кінодраматургів, кінокритиків, художників кіно і телебачення, неігрового кіно, молодих кінематографістів; секція кіноакторів; професійні гільдії кінооператорів, кінорежисерів, звукорежисерів, кіноакторів, композиторів, організаторів кіновиробництва, кіно інженерів; комісії з прийому до членів Спілки, соціального захисту, з міжнародних зв'язків, по роботі з молодими та кіноосвіти, розвитку проектів, регламенту та етики, з інформаційної політики, авторського права, з пропозицій до законодавчих ініціатив, сприяння кіно- аматорству; рада ветеранів кіно.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Будинок_кіно