f y
Національна спілка кінематографістів України

Афіша

7 червня о 18:00 до Кіноспільноти прийдуть два кінорежисери – Аркадій Непиталюк і Віталій Кікоть.

07.06.2023

Що їх пов’язує, крім спільної професії? Віталій вчився кінорежисурі в майстерні Аркадій Непиталюка, а ще – вони обидва тонко відчувають трагікомічність та добру іронію цього світу, ту саму, результатом яких є щира посмішка, розуміння та легке співчуття.

Режисери розповідатимуть про себе, про свої фільми, про те, як вони уявляють собі жанр національної комедії та про її особливості, відповідатимуть на питання глядачів, братимуть участь в обговоренні своїх фільмів після перегляду.

Аркадій Непиталюк багато та плідно працював на телебаченні, як кінорежисер він дебютував лише у 2016 році, але всі його картини мали великий успіх у глядача і у критиків. Перша короткометражка «Кров’янка» стала переможницею в Національному конкурсі МКФ «Молодість» та отримала «Золоту дзигу» за Найкращий ігровий короткометражний фільм. Тодішній Голова Держкіно України Пилип Іллєнко при врученні головної Національної премії сказав: Головне, на мою думку, те, що ми втрачаємо такий тренд, коли молоді люди знімають депресивне кіно. Те, що ми бачили цього року, було надзвичайно цікавим і перспективним, це було кіно, від якого я отримував справжню естетичну насолоду».

Наступний фільм Аркадія «Припутні» переміг на Одеському МКФ (спеціальний диплом журі), потім на МКФ в Болгарії (приз за найкращу режисерську роботу) та на МКФ «Корона Карпат»

Віталій Кікоть одразу сміливо та зухвало заявив про себе, створивши стрічку «Сумні портрети» (2021), яка отримала Гран-прі Національного конкурсу Київського Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів. Гран-прі за результатами глядацького голосування та Найкращий короткометражний фільм 1-го Хмельницького кінофестивалю. Відзнака 6-го кінофестивалю Ukraina Festiwal Filmowy у Варшаві.

https://www.facebook.com/natala.soboleva