f y
Національна спілка кінематографістів України

Афіша

24 березня, вівторок, Червоний зал

24.03.2015

ХІІ Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DOCUDAYS UA 

ЧЕРВОНИЙ ЗАЛ

DOCU/ПРАВО

10:00. ІРАНЕЦЬ / IRANIAN

реж. Мегран Тамадон, Швейцарія / Франція, 2013, 105 хв.

Іранський кінорежисер-атеїст Мегран Тамадон переконав чотирьох мулл, які підтримують Ісламську республіку Іран, прожити два дні разом з ним і долучитися до дискусії. У цьому замкненому просторі повсякденне життя поєднується з суперечкою, що невпинно демонструє, яке це непросте завдання – жити разом, коли кожна зі сторін настільки по-різному розуміє світ.

12:00. ПРИТУЛОК / THE SHELTER

реж. Фернан Мельґар, Швейцарія, 2014, 101 хв.

Зима, проведена посеред екстреного притулку для безхатченків у Лозанні. На вході до цього прихованого бункера щоночі розгортається один і той самий драматичний ритуал, який подекуди призводить до сутичок. Завдання сторожів – «сортувати бідняків»: спершу заходять жінки і діти, згодом – чоловіки, якщо лишається вільне місце. Хоча притулок може вмістити 100 людей, лише 50 «обраних» потраплять усередину й отримають гарячий обід і постіль. Інші знають, що ця ніч буде довгою.

15:00. УБИВСТВО ШАХТАРІВ / MINERS SHOT DOWN

реж. Регад Десаі, Південна Африка, 2014, 86 хв.

У серпні 2012 року шахтарі однієї з найбільших платинових шахт Південної Африки почали «дикий» страйк за підвищення платні. Через шість днів поліція жорстоко придушила страйк із застосуванням бойових патронів, було вбито 34 шахтарі та ще більше поранено. «Убивство шахтарів» показує страйк від перших днів з точки зору мешканців Марикани, їх сміливої, але самотньої боротьби під проводом групки низькооплачуваних робітників. Наслідком цих подій стають таємні домовленості на рівні уряду, новий виток насильства та перша різанина у країні в постколоніальний період.

17:00. ЯМА / MY HOME

реж. Їржі Стейскал, Чехія, 2014, 84 хв.

Наташа Юрченко жила у маленькому селі, доки забудовники не вирішили зайняти цю місцевість. Її сім’я чинила спротив забудові, а тепер опинилася в пастці поміж висотних будинків. Наташа хоче боротися за свій дім, але в її родині назрівають конфлікти. Як далеко вона піде заради рідної домівки? Кінопортрет п’яти років життя однієї надзвичайної родини в сучасній Україні.

Зустріч із режисером та героями.

DOCU/ЖИТТЯ

19:00. ДОВГО ТА ЩАСЛИВО / HAPPILY EVER AFTER

реж. Татьяна Божіч, Хорватія / Нідерланди, 2014, 83 хв.

Коли режисерка Татьяна Божіч укотре знайшла кохання свого життя, і все знову загрожує піти не так, вона вирішує, що треба почати життя з чистого аркуша. Ці стосунки повинні бути вдалими! Татьяна відвідує своїх п’ятьох колишніх у Москві, Гамбурзі, Лондоні й Загребі, щоб дізнатися, чому всі її романи завжди розбиваються на друзки. Емоційний і конфронтаційний, але водночас дотепний, цей документальний фільм знайде відгук у кожному з нас, адже режисерка рішуче продовжує шукати священний Грааль кохання: «і жили вони довго та щасливо»!

Спілкування з режисеркою по Скайпу.

21:00. ВСЕ ПАЛАЄ / ALL THINGS ABLAZE

реж. Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков, Україна, 2014, 82 хв.

Це не зовсім фільм про революцію, яка змінила Украі?ну минулоі? зими. Радше, він показує загальнии? шаблон певного типу повстань – тих, що завершуються кровопролиттям. Спершу шляхетне прагнення свободи наражається на темну силу правителів-тиранів. Згодом, унаслідок сум’яття и? хаосу, праведнии? народнии? гнів змінюється чистою люттю. Коли з’являються перші жертви з обох сторін, незалежно від того, наскільки білими чи чорними вони здаються сторонньому спостерігачеві, межа між добром і злом розмивається, якщо дивитися на неі? з епіцентру битви. І, зрештою, все палає.

Зустріч із режисерами.

Детальніше про розклад показів і програму фестивалю тут.