f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вітаємо з ювілеєм Валентину Слободу!

14.03.2018

У ці дні відзначає свій ЮВІЛЕЙНИЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

ВАЛЕНТИНА СЛОБОДА - кінознавець, педагог, громадський діяч, Голова Координаційної ради відділень та осередків Національної спілки кінематографістів України, секретар правління нашої Спілки. Людина надзвичайно фахова, віддана справі культури, кінематографічної передусім.

Все її життя пов"язано з Дніпропетровськом (нині Дніпро).

У 1989 році була ініціатором відкриття у Дніпропетровську обласного дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка», була призначена його директором. Доволі швидко "ВЕСНЯНКА" стала знаменитою, виховавши десятки дітей, навчивши їх любити кіно. За час роботи створила відділи ігрового, документального кіно, комп’ютерної графі-
ки і анімації, Малої академії наук, школи молодого журналіста. 
Працювала в управлінні культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради фахівцем з пита-
нь мистецтв, а з 2003 року – заступником начальника управління. . Від 1998 року очолює Дніпропет- 
ровський осередок Національної спілки кінематографістів України. 
Валентина Слобода займається вивченням життєвого і творчого шляху одного з фундаторів українського кінематографу – оператора з Катеринослава Данила Сахненка. 
З 2004 року за її ініціативи у Дніпропетровську засновано спочатку міський відкритий, а з 2006 - Всеукраїнський фестиваль екранних мистецтв ім. Данила Сахненка. За ініціативи В.Слободи заснована і щороку вручається мистецька премія ім. Данила Сахненка за кращі досягнення в галузі кіномистецтва.

Очоливши Координаційну ради відділень та осередків Спілки кінематографістів пані Валентина - з властивою їй енергійністю та наполегливістю - об"єднала кінематографістів, що живуть і працюють поза Києвом. Тепер Рада ефективний і консолідований орган, що справді координує роботу митців в регіонах.

А ще ВАЛЕНТИНА - мила й красива жінка. Її чар та інтелігентність значною мірою визначають діяльність керівництва Спілки.

МНОГІЯ ЛІТА, МНОГІЇ І ПРЕМНОЇ РАДОЩІ ЖИТТЯ!

Автор тексту привітання - Сергій Тримбач.