f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ІЗ РЕБРА В"ЯЧЕСЛАВА НАРОДИЛОСЬ ЧИМАЛО ФІЛЬМІВ. Кінорежисеру В. КРИШТОФОВИЧУ– 70

27.10.2017

 

Наш ювіляр – класик, живий і сучасний, слава Богу. Тільки не всі це пам»ятають сьогодні, не всі про те здогадуються.

В»ячеслав закінчив кінофакультет Інституту театрального мистецтва імені І.Карпенка-Карого, учень Володимира Денисенка. Це було на рубежі 1960-70-х. Учитель вочевидь прищепив смак до кіно аналітичного й водночас образного, яке уміє побачити в краплині життя буттєву наповненість. Тоді кіно українське асоціювалось з кіно Поетичним, насиченим бароковим бенкетом кольорів і ракурсів, міфічними обертонами, широким асоціативним спектром. Одначе Криштофович, киянин від народження, на все те не подався – його захопили тихі драми великого міста і його мешканців.

У підсумку маємо видатного майстра міської кінопрози. Сказати б Чеховської витримки - за мінімуму виражальних засобів і нібито небагатого спектру емоцій Криштофович уміє видобувати так багато. Грає на одній скрипочці - а чується оркестр!

Мої улюблені фільми від Криштофовича - "ПЕРЕД ЕКЗАМЕНОМ", "ДРІБНИЦІ ЖИТТЯ", "ВОЛОДЯ ВЕЛИКИЙ, ВОЛОДЯ МАЛЕНЬКИЙ", "ДВА ГУСАРИ" (з Олегом Янковським), і, звичайно, непевершене "РЕБРО АДАМА" з Інною Чуріковою в головній ролі. Узагалі В"ячик (так його і нині називають всі друзі) акторський режисер, віртуозно працює з цим прихливим, але прекрасним "матеріалом".

Люблю й інші фільми Криштофовича ("Приятель небіжчика", до прикладу), та й деякі телесеріали. Останні два десятиліття режисер працював у телесеріальному кіно і тільки нині - нарешті - він запустився в роботі з фільмом для кінотеатральної мережі. Назва майбутньої стрічки вельми промовиста - "ПЕРЕДЧУТТЯ".

Отже, нехай передчуття не обмануть і ми дістанемо новий шедевр нашого кіно.

Вячику, з Днем Народження! Сил і натхнення на многії і премногії літа!!

Мою статтю про творчість В"ячеслава Криштофовича читайте в завтрашньому числі газети ДЕНЬ ("День", 27 жовтня).

 

Автор: СЕРГІЙ ТРИМБАЧ.