f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Пішов із життя кінорежисер Олександр Столяров

26.07.2017

Із глибоким сумом повідомляємо про те, що 26 липня 2017 року пішов із життя кінорежисер, сценарист, письменник Олександр Столяров.

Олександр Миколайович Столяров народився 22 листопада 1959 року у Львові.

Закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Архітектура» (1981) та Вищі курси сценаристів і режисерів у Москві (1991).

У 1985–1987 роках працював художником-постановником на телебаченні (УТ–1, Київ).

Від 1992 року був художнім керівником телеканалу «ТЕТ».

Як режисер знімав кіно від 1988 року. У творчому доробку Олександра Столярова – понад сто документальних і художніх фільмів, чимало з яких були вироблені для російського телеканалу «Культура».

Стрічки Олександра Столярова були відзначені нагородами міжнародних фестивалів. Зокрема, документальний фільм «Хорал» (1988) отримав нагороди за найкращу режисуру МКФ у Дьєрі (Угорщина) та Нойбранденбурзі (Німеччина), документальна стрічка «Порт» (1991) була відзначена Спеціальним призом журі Київського МКФ «Молодість», а фільм «Союз одноногих» (1992) отримав Приз за найкращу режисуру МКФ в Дьєрі (Угорщина).

Також його документальні фільми було номіновано на престижні галузеві премії: «Ольга і Рабінович» (2004) – на премію ТЕФІ, «Герман і Кармаліта» (2010) – на премії ТЕФІ та «Ніка».

2015 року було видано збірку дитячих оповідань і казок Олександра Столярова «Неправильна казка».

Кінорежисер Олександр Столяров працював над документальним фільмом «Десята муза в Україні. Фільм четвертий», що його виробляла кіностудія НСКУ «Кінематографіст». Кінопроект став одним із переможців Десятого конкурсного відбору кінопроектів Держкіно, результати якого були оголошені 30 червня 2017 року.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким, друзям і колегам Олександра Столярова.

Редакція сайту НСКУ