f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Проекти студії «Кінематографіст» пройшли до другого етапу Десятого конкурсного відбору кінопроектів Держкіно

13.06.2017

1 червня 2017 року голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко своїм наказом №104 затвердив результати першого туру Десятого конкурсного відбору кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів.

До другого етапу конкурсного відбору було допущено три з п’яти кінопроектів, які були подані кіностудією Національної спілки кінематографістів України «Кінематографіст». Вони представлені у категорії «Неігрові фільми».

Кінопроекти, що пройшли до другого етапу Десятого конкурсу:

«Десята муза в Україні. Фільм четвертий»

Автор сценарію – Сергій Тримбач
Режисер – Олександр Столяров
Виробник – кіностудія «Кінематографіст»
Продюсер – Світлана Степаненко
Тривалість 52 хвилини
Бюджет 1 млн. 833,92 тис. гривень.

Кіностудія «Кінематографіст» – перша недержавна незалежна кіностудія в Україні – від початку своєї роботи в 1988 році працює над циклом «Антологія українського кіно». Покази документальних фільмів циклу відбуваються на телебаченні, в кінотеатрах. Фільмами з історії українського кіно користуються викладачі гуманітарних ліцеїв і ВНЗ.

У новій стрічці йтиметься про українське кіно у 1945–1956 роки – найдраматичніший і водночас один із найцікавіших періодів історії вітчизняного кінематографу. Автори звертають увагу широкого загалу не тільки на призабуті факти і прізвища, а й пропонують замислитись: наскільки відповідало реаліям привабливе екранне життя, представлене у тогочасних стрічках («Доля Марини», «Весна на Зарічній вулиці», «Подвиг розвідника» та ін.), як і ким формувалося за допомогою кіно світобачення і світосприйняття глядачів.

У ці роки, перед хрущовською відлигою, в кіно працювали Віктор Іванов, Марк Донськой, Марлен Хуцієв, Амвросій Бучма, багато інших видатних митців, які клали на олтар Історії не тільки своє здоров’я, але часом і життя. Завдання фільму – зберегти і донести до широкого глядача пам’ять про цих митців і їх стрічки. Бодай окреслити материк нашого українського кіно тих років. Бо розуміння культурних кодів фільму і глядача, країни, в якій ми живемо, об’єднує нас. Крім того, воно важливе для активізації і становлення нової генерації кінематографістів.

«Давид – свято довжиною в життя»

Автор сценарію і режисер – Сергій Волков
Виробник – кіностудія «Кінематографіст»
Продюсер – Світлана Степаненко

Тривалість 26 хвилин
Бюджет 3 млн. 704,84 тис. гривень

Фільм про уславленого режисера анімаційного кіно Давида Черкаського, який добре знайомий глядачам далеко за межами його рідної України. На його роботах, разом з його героями виросло не одне покоління.

Давид Черкаський – це яскравий приклад людини, якою всім нам можна пишатися, однак досі про нього ніхто фільму не зняв. Цією стрічкою буде виправлено цей недогляд.

Фільм буде життєствердним, світлим і позитивним – саме таких бракує сьогодні українському глядачеві. Стрічку розраховано на найширшу глядацьку аудиторію.

«Микола Мандрич. На початку»

Автор сценарію і режисер – Юлія Лазаревська
Виробник – кіностудія «Кінематографіст»
Продюсер – Світлана Степаненко
Тривалість 52 хвилини
Бюджет 902 тис. гривень

Кінооператор Микола Мандрич, який раптово пішов із життя в останні дні 2016 року, зняв унікальні кадри для знаних фільмів Фелікса Соболєва, Ігоря Негреску, Віктора Олендера, Юлії Лазаревської. Завжди перебуваючи в невпинному пошуку нових зображень, відкриттів, він проводив безліч експериментів, власноруч створював спеціальні пристрої, щоб отримати особливе зображення. Зокрема, вигадав власний спосіб отримувати зображення з електроструму – електрографіку, створював фотопритчі. Вже це одне заслуговує на екранну розповідь...

Документальний фільм складатиметься з невеликих новел, в яких буде розказано про досягнення надзвичайно обдарованого кінооператора, режисера, фотохудожника. Кожній новелі передуватиме розповідь колег Миколи Мандрича: Сергія Тримбача, Анатолія Борсюка, Романа Балаяна, Віктора Олендера, Романа Ширмана, Дмитра Саннікова.

Завершити стрічку планують монологом Миколи Мандрича – його авторським коментарем, який він записав і змонтував до фільму « На початку», який демонструвався в Музеї сучасного мистецтва. Це вражаючий обізнаністю з питань квантової фізики, історії своєрідний філософський есей про світоносну природу зображення.

Проекти, що не пройшли до другого етапу Десятого конкурсу:

«Чарівник Віктор Войтко»

Автори сценарію – Денис Галушка, Сергій Галушка
Режисер – Денис Галушка
Виробник – кіностудія «Кінематографіст»
Продюсер – Світлана Степаненко

Документальний фільм «Чарівник Віктор Войтко» – про людину незвичайної професії – відомого у світі ілюзіоніста Віктора Войтка. Стрічка зосереджується на філософії фокусу, демонструючи етапи роботи майстра – від народження ідеї, режисерської розробки номера до втілення на сцені.

У фільмі буде представлено, зокрема, номер «Людина і гроші» (чарівний прилад засипає глядачів банкнотами) та номери Віктора Войтка, пов’язані з левітацією, – вершина сучасного мистецтва в цьому жанрі.

Молодий режисер Денис Галушка вже на останньому курсі Київського національного університету культури і мистецтв заявив про себе як здібний митець. Його документальні фільми демонстрували на телебаченні, вони отримували нагороди фестивалів. Зокрема, документальний фільм «Колажі» про колажі Сергія Параджанова і Лариси Кадочникової здобув Гран-прі Міжнародного фестивалю фільмів, телевізійних і радіопрограм для дітей та юнацтва «Золоте курча».

«Конотопська битва. Авангард пам’яті»

Автор сценарію – Богдан Жолдак
Режисер – Олег Володкевич
Виробник – кіностудія «Кінематографіст»
Продюсер – Світлана Степаненко

Документальна стрічка про перемогу українського козацтва над московськими загонами.

1569 рік, Москва. Цар Олексій Михайлович в паніці. Мешканці риють оборонні вали, а цар збирається тікати за Волгу. На столицю Московії наступає українська козацька армія. У битві під Конотопом розгромлені добірні московські війська...

Наші дні. Мер Конотопа Артем Семенихін власноруч розганяє зборище «руського міра»...

Власна інформація НСКУ