f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Лариса Кадочникова: «Хочу, щоби традиції великого поетичного кіно продовжувались»

30.03.2017

Лариса Кадочникова — перший тріумфатор премії Української кіноакадемії.

Тетяна Поліщук, «День»

Цьогоріч була створена Українська кіноакадемія (це об’єднання експертів і професіоналів у галузі кіно та кіноіндустрії — академію засновано заради підтримки й розвитку національного кінематографа). Нині в ній уже 240 членів.

Визначено першого лауреата Національної кінопремії в номінації «Внесок у розвиток українського кіно». Нагадаємо, переможця в цій номінації визначають члени Національної спілки кінематографістів України. Рішення було ухвалено на засіданні Секретаріату Правління НСКУ.

Урочиста церемонія вручення нагород кіноакадемії відбудеться 20 квітня 2017 року, і саме тоді почесну статуетку «Золота Дзиґа» одержить у нагороду відома українська актриса театру та кіно Лариса Кадочникова.

У творчому доробку Лариси Валентинівни — десятки ролей у кіно і театрі, зокрема головна роль у культовому фільмі Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Серед її кінематографічних робіт — участь у таких стрічках, як «Білий птах з чорною ознакою», «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Комісари», «Чорна курка, або Підземні жителі», «Історія одного кохання» та багатьох інших. Разом із Дмитром Томашпольським актриса зняла документальну стрічку-експеримент «Лариса Кадочникова. Автопортрет».

— Лариса Кадочникова — людина надзвичайних креативних можливостей. Вихована у світі театру (з початку 1960-х і до нині — провідна актриса Національного театру російської драми ім. Лесі Українки. — Т. П.), орієнтованого на глибоке психологічне опрацювання поведінки персонажів у кадрі й на театральній сцені, вона з позірною легкістю перейшла у дивосвіт Сергія Параджанова, Юрія Іллєнка, Миколи Мащенка, Віктора Греся... Її ролі в кіно здебільшого вимагали органічного існування в експресивному, супервиразному (за композицією, кольоровою симфоністикою передусім) кадрі, де актор далеко не завжди є його центром і рушієм. Це їй вдавалося — легко й невимушено. І водночас Лариса Кадочникова завжди утримує в собі фокус глядацьких симпатій, її людська і просто артистична притягальність безмежні... — сказав Сергій Тримбач, заступник голови Національної спілки кінематографістів України.

«День» привітав Ларису Валентинівну з почесною відзнакою.

— Дуже приємна новина, — зізналася Лариса Кадочникова. — Для мене, актриси, котра пройшла великий творчий шлях у кіно, звістка, що я стала лауреатом кіноакедемії в номінації «Внесок у розвиток українського кіно», — дуже хвилююча. Я дуже вдячна всім, хто голосував за мою кандидатуру. «Золота Дзиґа» — це український «Оскар»! Зараз наш кінематограф почав відроджуватись, і це прекрасно. Сподіваюся, що чорні дні закінчаться і попереду українські стрічки радуватимуть глядачів, а роботи кіномитців будуть достойно представлені на престижних фестивалях. Дуже хочу, щоби традиції великого поетичного кіно продовжувались, з’являлись нові, цікаві, серйозні та резонансні картини, які прославляли б український кінематограф.

Світлина Артема Сліпачука

Тетяна Поліщук, «День», 30 березня 2017 року, №55