f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Міністерство юстиції зареєструвало зміни до Статуту Спілки

20.12.2016

Департамент державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України провів державну реєстрацію змін до Статуту Національної спілки кінематографістів України і змін у складі керівних органів Спілки.

Реєстрацію було здійснено на підставі відповідних рішень VII (XIII) позачергового З’їзду НСКУ, який відбувся 25 жовтня 2016 року.

Нагадаємо, що З’їзд НСКУ довелося збирати на півроку раніше (він мав би відбутися у квітні 2017-го), аби оперативно внести зміни до Статуту, узгодивши його із вимогами оновленого Податкового кодексу, які той висуває до неприбуткових організацій. Інакше із 1 січня 2017 року Спілка ризикувала втратити статус «неприбуткової», що поставило б її у вкрай скрутне, а можливо і катастрофічне становище.

Також на позачерговому З’їзді було проведено вибори голови Спілки, голови Контрольно-ревізійної комісії, Правління та Контрольно-ревізійної комісії. Новим головою Спілки було обрано кінорежисера Тараса Ткаченка.

Оновлену інформацію про керівні органи НСКУ – голову та членів Правління – вже розміщено в Єдиному реєстрі громадських формувань.

Вчинена державна реєстрація украй важлива ще й тому, що останніми роками у Спілки і Міністерства юстиції склалися непрості стосунки. Зокрема, погодити Статут НСКУ із змінами та доповненнями, які були ухвалені рішенням попереднього VІ (ХІІ) З’їзду Спілки ще 23 квітня 2013 року, за ці роки так і не вдалося.

Тепер оновлений Статут Спілки, укладений відповідно до вимог Податкового кодексу, які той висуває до неприбуткових організацій, буде спрямовано до Державної фіскальної служби України, аби підтвердити «неприбутковий» статус НСКУ і продовжити її перебування в Реєстрі неприбуткових установ та організацій.

Власна інформація НСКУ