f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Сергій Тримбач про круглий стіл «Реформування інституту колективного управління в Україні»

16.11.2016

14 листопада 2016 року в Українському кризовому медіа-центрі група «Культура» Реанімаційного пакету реформ провела круглий стіл на тему: «Реформування інституту колективного управління в Україні ? чи наближає нас до Європейських правових норм законопроект №4461».

Подаємо коментар заступника голови Спілки Сергія Тримбача, що разом із головою НСКУ Тарасом Ткаченком, директором організації колективного управління «Сінема», головою Комісії НСКУ з авторського права Володимиром Гронським і головою Комісії НСКУ із законодавчих ініціатив Сергієм Галетієм взяв участь у круглому столі.

Редакція сайту НСКУ

Чому їм дозволено плювати на нас? І ким дозволено?

14 листопада 2016 року в Українському кризовому медіа-центрі група «Культура» Реанімаційного пакету реформ провела круглий стіл на тему: «Реформування інституту колективного управління в Україні ? чи наближає нас до Європейських правових норм законопроект №4461».

Я був одним із спікерів дискусії. Від опопнентів був лише Богдан Падучак, заступник директора Департаменту – начальник відділу державної політики у сфері інтелектуальної власності МЕРТ (Міністерства економічного розвитку і торгівлі). Його аргументація була доволі вражаючою – він кілька разів підкреслював, що він юрист, кандидат юридичних наук (себто фахівець, не те, що ми тут...), а ще: «Треба наводити порядок», бо тих ОКУ (організацій колективного управління авторськими правами) розвелося аж 18 штук і належить їх об’єднати нарешті в доброчинний колгосп.

Виступили і представники посольства США та ЄС, вони жорстко розкритикували законопроект №4461, який ту «колгоспну» стратегію і пропонує реалізувати.

За 3 хвилини до закінчення Круглого столу з’явився Дмитро Гузій, чи не головний проштовхувач (його ще називають «сірим кардиналом») того самого законопроекту і його пріснопам’ятної ідеології. З широкою посмішкою він заявив, що всіх тут знає (!), що все буде добре... Тобто що би ви тут не говорили, а нам своє робить. А щодо позиції західних експертів, то вони мало що знають і розуміють, та й узагалі за тим простежується бажання покривати корупційні схеми Табачника й іже з ним (!!!).

Наступного дня я прослухав спіч Дмитра Костюка, очільника УААСП (Українське агентство з авторських і суміжних прав; практично усі його попередники залишали свій пост опісля того, як мільйони гривень кудись безсілідно зникали; чи треба говорити, що жоден з них не покараний), який не прийшов на Круглий стіл, а в інтерв’ю «Обозревателю» заявив, що він по «таких маргінальних зібраннях не ходить». Знайомий мотив: з його лаврських висот ми тут усі «эдакие кріси» (говорив, до речі, якраз мовою Голохвастого).

Отже, плюють на всіх. На громаду («кріси» маргінальні), на самих авторів (бо нічого не розуміють), і навіть на західних експертів. Хоча під час дискусії атташе посольства США в Україні Дональд Таунсенд оповів, що позиція абсолютного неприйняття законопроекту №4461 і його ідеології не раз доводилась до вищого керівництва України.

Чому «сірі кардинали» (немаргінальні, Боже збав) дозволяють собі таку зухвалість? Тому, мабуть, що їм це дозволено. Хоча опісля цього з’являється ще один сумнів у щирості заяв наших високопосадовців щодо того, ніби Україна виконала всі умови на шляху до євроінтеграції. Брешете, неповажані пані і панове.

І на завершення – заява наших європейських колег.

«European Union in Ukraine

Вчора пан Дмитро Гузій, який консультує український уряд з питань прав інтелектуальної власності, публічно заявив, що «представники Єврокомісії та посольства США покривають корупційні схеми Табачника, Шарова та Литвина».

Відповідаючи на цю заяву, Представництво ЄС заперечує будь-яке звинувачення в тому, що воно залучене в корупційні схеми, та вимагає, щоб пан Гузій взяв назад свої слова, які він висловив без будь-яких доказів.

Заяву було здійснено під час круглого столу, присвяченого обговоренню законопроекту №4461 про діяльність організацій колективного управління, що його проводила група «Культура» Реанімаційного пакету реформ.

ЄС виступає проти цього законопроекту з причин, висловлених у листі Єврокомісара з торгівлі, Сесилії Мальмстрьом, до Першого Віце-прем’єр-міністра України пана Кубіва від 28-го вересня 2016 року. Цей лист є у публічному доступі.

Замість законопроекту №4461 ЄС пропонує альтернативний законопроект, який спирається на законодавство ЄС і дозволить реалізувати зобов’язання України в рамках Угоди про асоціацію між ЄС та Україною.

На зустрічі було досягнуто згоди, що законопроект №4461 слід відкликати, натомість потрібно подати законопроект, підтриманий Євросоюзом».

Світлина Українського кризового медіа-центру

Сергій Тримбач