f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Віват, Ніна Антонова!

16.01.2016

15 січня 2016 року в Будинку кіно відбувся вечір актриси Ніни Антонової та режисера Анатолія Буковського «Згадую з ніжністю...»

Сергій Тримбач, голова НСКУ

Незабутній вечір – відгуки тих, хто побував минулої п’ятниці у Синій залі Будинку кіно, у тому мене стверджують. Анатолій Буковський до свого 90-ліття не дожив. Ювілей і у Ніни Василівни, хоча цифра у неї багато скромніша. Вона й почала з фрази «10 літ тому ми стояли тут разом з Анатолієм Сергійовичем. Тепер я одна».

І пішли спогади – дуже короткі, дуже ємкі й зворушливі. Підкріплені так само короткими епізодами з фільмів, фотографіями, дібраними і змонтованими сином ювілярів, кінорежисером Сергієм Буковським. Він, до речі, нині знімає фільм про матір, і його знімальна група працювала й на вечорі.

Потім Ніна Василівна віддала мікрофон своїм друзям і шанувальникам. Актори Лариса Кадочникова, Лідія Чащина, Михайло Ігнатов, Тетяна Цимбал, режисери Олег Фіалко, Володимир Оселедчик, Едуард Парі (в його телесеріалі «Маестро» Ніна Антонова зіграла бабуську, що лагодить взуття у майстерні часів Перебудови – короткі епізоди засвідчили: актриса перебуває просто у блискучій формі!), Юрій Терещенко говорили як про актрису, так і про Анатолія Буковського та їх сина Сергія. Говорили з непідробною любов’ю і гумором.

Лідія Чащина, зокрема, закликала актрис обов’язково одружуватись на режисерах – бо ж інакше лотерея, інакше жодної упевненості в тому, що тебе зніматимуть. «Ось як Ніна, як Лариса Кадочникова, у якої був геніальний чоловік Юрій Іллєнко...» – напівжартома-напівсерйозно завершила вона свій спіч.

Ніна Антонова спробувала пояснити, що виходила заміж за Анатолія Буковського, який ще й режисером не був, так, початківець з туманним майбутнім. Я додав, що й Лариса Кадочникова віддавалася заміж за молодого оператора, а не щось таке вже велике і визначене в часі і просторі. Словом, така собі мінідискусія відбулась – про те, як зорі акторські складаються. Не за генералів кінематографічних треба заміж виходити, а ліпити-творити «генералів» і «маршалів» з «лейтенантів».

А режисер Давид Черкаський оповів епізод, пов’язаний з перебуванням 1986 року на кінематографічному з’їзді. Якось вони надибали гурт німців. Анатолій Буковський, фронтовик, учасник війни слухав їх слухав, а потім як загукав: «Хенде хох!»...

А в фіналі екран – через вдало змонтовані фрагменти телесеріалів за участі ювілярки – продемонстрував: і знімається вона багато, і у формі чудовій. От се, власне, й визначало веселий, піднесений настрій учасників вечора. Бо ж не тільки про минуле, а й сьогоднішнє та завтрашнє кіно йшла мова. Вы решили купить диплом ВУЗа в Челябинске по низкой цене? Переходите на сайт diplomy-v-kazane.com. Дипломы на оригинальных бланках, которые не отличить от настоящего.

Прекрасний ювілей, прекрасний вечір! Многії ще і преблагії літа Вам, дорога Ніно Василівно!

Сергій Тримбач