f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вітаємо видатного українського кінорежисера Михайла Іллєнка з днем народження!

02.07.2024

Національна спілка кінематографістів України вітає з днем народження видатного українського кінорежисера Михайла Іллєнка з днем народження! 


Миха́йло Гера́симович Іллє́нко (нар. 29 червня 1947, Москва) — український кінорежисер, сценарист, актор. академік Національної академії мистецтв України (2017). Заслужений діяч мистецтв України (2003). Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка (2007).

Михайло Іллєнко: Я хочу зняти ще 28 фільмів

Говорити про українське поетичне кіно в минулому часі не варто, зауважив в ефірі Радіо Культура кінорежисер Михайло Іллєнко. "Водночас, я не знаю країни, де так охоче відмовляються від одного з основних культурних брендів. Поетичне кіно – це наш бренд. Мені важко уявити, щоб італійці лаяли італійський неореалізм", – зазначив кінорежисер. Михайло Іллєнко розповів, що у ютубі є багато сюжетів, які він зняв на фронті війни України та Росії. "Я вже написав кілька сценаріїв. Це епізоди, які я не вигадав, а бачив сам. Іноді мені здається, що навіть якби я сто років думав, я б таке не вигадав. Але життя підказало. А взагалі, я хочу зняти ще 28 фільмів" – сказав Михайло Іллєнко.

Далі:

https://ukr.radio/news.html?newsID=102121

Що для Вас українська Україна?Михайло Іллєнко, сценарист, кінорежисер, патріот

https://www.youtube.com/watch?v=qYib2uURJUo

Національна спілка кінематографістів України бажає Михайлу Герасимовичу Іллєнку міцного здоров'я, гарного настрою, здійснення творчих планів, талановитих і вдячних учнів!