f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Згадуємо знаменитого комедіографа Віктора Іванова

19.06.2024

MiraStudia Модерна Україна

18 червня день пам'яті Віктора Іванова - відомого українського режисера, сценариста, письменника, лавреата премії імені О.Довженка (посмертно) (1909-1981).

Олександр Довженко називав його особливим режисером, одним на мільйон. "А цей серйозний юнак, напевно, буде знімати комедії", - сказав про свого учня Сергій Ейзенштейн.

Не одне покоління глядачів люблять його фільми "За двома зайцями", "Шельменко-денщик", "Олекса Довбуш", "Ключі від неба", "Сто тисяч" та інші. Неможливо повірити, що фільм "За двома зайцями" був визнаний кінокритиками найгіршим фільмом року.

Віктор Іванов був автором сценаріїв до багатьох фільмів.

Народився в Козятині в родині фельдшера. У 10 років залишився без батька, який помер під час епідемії холери. У 13 років почав працювати розсильним.

Закінчив Бердичівське ремісниче училище, навчався в Жмеринській залізничній профшколі. У 1929 р. отримав диплом машиніста паровоза і поїхав на навчання до Москви, але документи подав не до інституту залізничного транспорту, а до державного інституту кінематографії. Вчився на курсі у Сергія Ейзенштейна.

Працював асистентом режисера на київській кіностудії (пізніше - імені О.Довженка).

Був учасником Другої світової війни, був командиром взводу вогнеметників, воював під Сталінградом, форсував Дніпро, був двічі поранений, важко контужений.

З 1950 р. став режисером-постановником київської кіностудії імені О.Довженка, де зняв 13 фільмів. А ще писав книжки для дітей.

Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.

"Спогади. Віктор Іванов":

https://www.youtube.com/watch?v=Kun8JxhkXIg