f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

11.06.2024 р. відбулося закриття творчого сезону Будинку кіно НСКУ!

12.06.2024

Голова НСКУ Сергій Борденюк наголосив на відліку майже восьми місяців роботи Будинку кіно, починаючи з минулого 2023 року, тобто зі старту новообраного керівництва НСКУ, що практично співпало з відкриттям сезону.

Число проведених культурно-мистецьких заходів сягнуло більше, ніж дві з половиною сотні. Найрезонансніше з них грандіозне дійство відбулося 09.01.24 р. на честь 100-річчя від дня народження Сергія Параджанова.

Поточний рік виявився корисним і цікавим для студентської молоді. Третина заходів цілеспрямовано передбачала молодіжні зібрання з метою заглиблення в світову практику сучасного кіномистецтва та телебачення.

Від голови НСКУ пролунала подяка українському воїнству за можливість під їх захистом збиратись на урочистості, вирішувати поточні питання людського життя. Аудиторія піднялась і хвилиною мовчання пом’янула загиблих героїв.

Приємністю закриття сезону стало вручення почесної відзнаки Тоні Ноябрьовій – режисерці кінокартини «Ти мене любиш?» - мистецької премії «КИЇВ» імені Івана Миколайчука Київської міської державної адміністрації за поданням Національної спілки кінематографістів України. Цю урочисту місію виконала голова комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.

https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/3821862-vijsov-oficijnij-tizer-ukrainskogo-filmu-ti-mene-lubis.html

Далі відбулася прем'єра дебютного повнометражного фільму режисера Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада". Цей фільм є творчою перемогою Студії ВІАТЕЛ, яка присвятила два роки виробництву соціальної психологічної драми. Фільм отримав визнання на міжнародних кінофестивалях та викликає великий інтерес у наших глядачів. 11 червня поточного року перед заповненою залою на сцену піднялась знімальна група. Про зйомки фільму змістовно розповіли продюсерки Валерія Сочивець та Галина Криворчук – невтомна кінодіяч Національної спілки кінематографістів України.

Протягом літа 2024 року відділ творчих програм НСКУ продовжуватиме роботу по плануванню репертуару заходів у наступному сезоні.

https://viatel.kiev.ua/filmography/filmi-derzhkino/lya-palisiad/

Прес-служба НСКУ

Галина Криворчук

НСКУ, кінопродюсер, ВІАТЕЛ

Вчора в Будинку кіно відбулася презентація фільму "Ля Палісіада" для кіноспільноти і глядача Національної спілки кінематографістів України. Цим фільмом закрився сезон 2023-24 року.

У залі був аншлаг. Глядачі прийняли фільм тепло і деяких членів знімальної групи довго не відпускали і ділилися своїми враженнями в кулуарах Будинку кіно. Фільм не залишив глядачів байдужими. Для багатьох точка зору молодих кінематографістів була не в усьому зрозумілою, але закликала до роздумів і міркувань.

Фільм представив Голова НСКУ Сергій Борденюк та член Секретаріату спілки - Алік Шпілюк. А на сцену запросили авторів і знімальну групу. Це було гарне завершення кінопоказів і кінопрокату в Україні.

Дивіться фільм на платформі Swit.tv, а також на українських телеканалах. А за межами України триває фестивальний шлях кінокартини Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада". Успіхів!

https://www.facebook.com/halyna.kryvorchuk