f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Кіноекранізації Михайла Коцюбинського від Довженко - Центру

09.06.2024

Знайшли для вас промінчик світла в ці темні часи! (І розраду всім, хто не встиг придбати примірник нашого зіну про кіноекранізації Михайла Коцюбинського)

Сьогодні анонсуємо серію показів, за якими можна буде власними очима, вухами і серцем дізнатися більше про “Літературний кіноканон”.

У нього ми включили кілька найбільш яскравих екранізацій класика, майстра тонкого психологізму і сонячну квітку нової української літератури Михайла Коцюбинського.

Першим, 12 червня о 19:30, подивимося фільм “Дорогою ціною” (1957) Марка Донського. Передчасний первісток українського поетичного кіна, що випередив у зображальній стилістиці на кілька років “Тіні забутих предків”, всотав у себе не тільки найкращі деталі повісті Коцюбинського, а й наситив її яскравими візуальними образами, національним колоритом і мітологічно-художнім візіонерством автора.

За рік після виходу в СРСР Британська кіноакадемія назвала його найкращим іноземним фільмом, який демонструвався в Великобританії в 1958 році. А легендарний журнал Cahiers du cinéma, в редакції якого тоді працювали майбутні режисери «нової хвилі», в 1961 році включив стрічку до переліку десяти найкращих фільмів року.

Показ відбудеться в Кінолабораторії Довженко-Центру. Фільм представить кінознавиця Альона Пензій.

Придбати квитки можна за посиланням: https://secure.wayforpay.com/payment/sd5f661b88174

https://www.facebook.com/dovzhenko.centre