f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вітаємо видатного українського художника-аніматора Едуарда Кірича з днем народження!

04.06.2024

Алла Мигай

Television director у Національна телекомпанія України

Едуард Кірич!!!

В нього неможливо не закохатися... Який розумник, який талант, яка дотепність і шарм! М'яка, інтелігентна, скромна людина... У всякому разі, у мене склалося таке враження...

Многая літа, дорогий Едуард Ілліч, у здоров'ї, творчості та коханні! Мирного неба, удачі і добра!

Едуард Ілліч Кірич — український художник-аніматор, сценарист. Народний художник України. Член Спілки художників України, член Спілки кінематографістів України, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка.

Народився 2 червня 1942 року в Омську, тепер Росія. 1961 року завершив республіканську художню середню школу ім. Т. Г. Шевченка, клас живопису, 1970 року — Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова, художник книги, графік, ілюстратор.

Навчався 3 роки на вокальному факультеті у Київській консерваторії ім.П.І.Чайковського. З 1962 року — художник-постановник анімаційних фільмів на студії «Київнаукфільм». Тут Едуард Кірич створив багато робіт, які знайомі мільйонам людей. Наприклад, різні серії мультфільму «Як козаки…», «Енеїда», «Лис Микита» та низки інших знакових робіт в анімаційному кіно.. Спритні, кмітливі та винахідливі запорізькі козаки: Грай, Око та Тур із циклу мультфільмів «Як козаки…», знятий режисером Володимиром Дахном на кіностудії «Київнаукфільм», полюбилися мільйонам дітей та дорослих.

Також нещодавно художник став лауреатом премії Київської організації Національної спілки художників України «Митець» імені Данила Лідера за найкращий твір 2022 року. Він досі на вістрі часу, його дотепні образи козакв живуть і сьогодні.. На початку року я побачила їх у ювілейній експозиції «Гей, ви козаченьки!… , де автор не оминув увагою і наших реалій воєнного сьогодення. В експозиції можна було побачити серію замальовок нових пригод українських козаків із зображенням експрем’єра Великої Британії Бориса Джонсона, з островом Зміїним чи улюбленця українців пса Патрона...

Фільмографія

https://www.facebook.com/photo?fbid=7701740529901634&set=a.2102630859812657

Національна спілка кінематографістів України радо вітає художника-аніматора Едуарда Ілліча Кірича з днем народження! Бажаємо міцного здоров'я, гарного настрою, щирих і талановитих наслідувачів!