f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вітаємо з ювілейним днем народження актора театру і кіно Сергія Калантая

01.06.2024

Valeria Ivanenko

НСКУ, голова комісії з інформаційної політики

кінопродюсер

Відзначає свій ювілей Артист. Артист – видатний. Артист, який поєднав у собі і яскравий талант, і відданість професії, і чудові людські якості: інтелігентність, освіченість, тонке почуття гумору, щире, добре ставлення до людей.

Сергій Гаврилович Калантай (Сергій Калантай) – німецький та український актор кіно, Заслужений артист України, член Національної спілки кінематографістів України (Національна спілка кінематографістів України)

Він грав на сцені театру Fisch und Plastik у Мюнхені. Викладав акторську майстерність у театральній школі Athanor Akademie у Бургхаузені, виходив на сцену театру в Ганновері. Знявся у двох десятках фільмів та ТВ-проектах в Австрії, Швейцарії, Німеччині.

Але якось раз і назавжди він пов'язав своє життя з Україною. Тут зустрів своє кохання, тут вийшов на сцену театру імені Івана Франка, тут знявся у десятках ролей в кіно та на телебаченні.

Я бачила Сергія Гавриловича у різних проєктах і вважаю його найаристократичнішим українським актором.

Ця моя думка сторазово зміцнилася в період нашої роботи над фільмом «БожеВільні», який вийде на екрани восени цього року. Ні щільний графік зйомок, ні паралельна зайнятість у театрі не змусили Сергія Гавриловича зменшити градус своєї уваги до образу, який він втілював у нашому фільмі.

Більше того, в коротких перервах між зйомками епізодів, він багато говорив про свою роль, про час, у якому розгортався сюжет, про події тих років, про людей, які стали прообразами героїв нашого фільму. А ще було приємно спостерігати, як ретельно Сергій Гаврилович готується до кожної сцени, як переживає з приводу того, чи все зіграно правильно, як наполягає на зайвому дублі. І звичайно, мене завжди підкуповувало його запобіжно-ввічливе ставлення до всіх членів знімальної групи – від костюмера до водія.

Одне слово – аристократ.

Він погоджується не на кожну роль, а погодившись, вкладає у створення образу всю свою душу. І коли мені зателефонувала моя колега та подруга, продюсер фільму «Солдатик» Тетяна Лазарєва (Татьяна Лазарева) із запитанням чи погодиться Калантай на участь у її проекті, я, знаючи який це класний задум, ні на секунду не засумнівалася в тому, що Сергію Гавриловичу сподобається і сценарій, і доволі складна його роль.

А ще Сергій Калантай – прекрасний педагог, який щиро любить і поважає своїх студентів і який отримує від них у відповідь таке саме ставлення.

Коли кажуть, що все найкраще, що робить актора Артистом – залишилося в минулому, я насамперед згадую про Сергія Калантая, який, на мій погляд, здатний прикрасити будь-який проект, в якому є його роль.

Я вітаю вас, дорогий Сергію Гавриловичу. Вітаю і від щирого серця бажаю миру і щастя вам і всім вашим дорогим і близьким. А ще, звичайно, я бажаю вам нових, достойних вас ролей і мрію про нову зустріч з вами на знімальному майданчику.

Ролі Сергія Калантая, які нас здружили: Головний лікар ("Солдатик"), Валентин Стельмах ("БожеВільні")

Backstage: Іваненко Федір.

https://www.facebook.com/valeria8828

Сергій Гаврилович Калантай (нім. Sergey Kalantay; нар. 31 травня 1964, Київ, УРСР, СРСР) — український і німецький актор театру і кіно. Член Національної спілки кінематографістів України. Заслужений артист України (2019)

https://uk.wikipedia.org/wiki/Калантай_Сергій_Гаврилович