f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ЧЕКІСТИ, АГЕНТИ, ВОЖДІ І ФІЛЬМИ ДОВЖЕНКА

13.05.2024

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

14 ТРАВНЯ, у вівторок, у Синій залі Будинку кіно (початок о 18.30) відбудеться презентація двох книжок знаного українського історика ЮРІЯ ШАПОВАЛА. Йдеться про книжку "НЕПРОЩЕНИЙ. Олександр Довженко і комуністичні спецслужби" (Варшава-Київ-Харків, 2022) та "ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО", у 2-х томах (авторський текст, упорядкування документів, примітки Юрія Шаповала. Харків: Фоліо, 2023.

Видання споріднені, обидва грунтуються на унікальних документах і матеріалах зі справи-формуляра, головним чином з архіву КГБ УССР. Донесення агентів, котрі доповідали про Довженка, його погляди і вчинки, які ті погляди ілюструють. Така собі чекістська біографія видатного митця...

"...чекісти,- пише Шаповал,- вперто робили з Довженка людину з підпілля. Вони були переконані, що Олександр Довженко - український націоналіст-петлюрівець, не сприймає радянський лад, завжди має власну думку, що далеко не завжди збігається з думкою, як в ті часи мовилось, партії і уряду. І навіть плекає якісь підступні контрреволюційні наміри".

Вестиме презентацію Сергій Тримбач - коментуючи, а іноді дозволяючи собі у чомусь дискутувати і навіть не погоджуватися зі знаменитим істориком.

У програмі вечора показ документального фільму «Довженко у вогні» (2014, виробництво НТКУ, режисер Ірина Шатохіна, співавтор сценарію і ведучий Юрій Шаповал).

Вхід вільний. Початок о 18.30.

Запрошую!

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach