f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ПЬЄТА ІЛЛІ ЧЕРНІЛЕВСЬКОГО

07.05.2024

Olha Chernilevska разом з Станіславом Чернілевським

І знову настав найстрашніший день мого життя…Два роки відчаю, жаху, зневіри, болю. Два роки кошмару, пекельного видива: розривається міна і вмирає моя дитина, зупиняється синове серце. Два роки, що стиснулися у болісну грудку всередині. Я точно знаю, що час не лікує. Просто я вже не можу щодня плакати, але душа моя так само болить і кровить. Загибель Іллі спопелила мене, і тільки тепер я починаю відростати несміливими зеленими пагінцями. Нещодавно вперше пораділа лагідному ранковому сонцю. Чи відновлюся я повністю? Навряд. Та я намагаюся жити, бо є рідні люди, які мене потребують, а я звикла бути потрібною.

Я обіймаю серцем дорогих Svitlana Khodiy, Наталья Петренко Iryna BrattcivЛіля Братців, рідних побратимів Іллі, що загинули разом з ним. Сьогодні родини загиблих, як і я, запалять свічку і вдивлятимуться у очі своїх найдорожчих на портретах. Я з вами у вашому горі. Якщо матимете сили, помістіть у коментарях фото ваших синів і чоловіків. Пам"ятаймо кожного.

Згадайте, будь ласка, сьогодні мого Іллю - колеги, друзі, побратими. Будь ласка. Я буду вам вдячна.

Я часто подумки, а іноді вголос розмовляю з Іллею, і називаю його «маленький». Ілля б усміхнувся: « Ма, мені ж 30 років». А мені хочеться так його називати – в мені стільки ніжності, якої я, можливо, не додала йому за життя, яка нині переповнює мене, ніжності до мого хороброго хлопчика, до його ненароджених дітей, до онуків, яких я ніколи не матиму…

Недавно Ілля знову мені наснився… Сон був довгий і химерний, не переказуватиму його, але Ілля попросив: »Не смикайте мене, я так втомився, так хочу спати… Дайте мені поспати».

Спи тихо, маленький. Мама з тобою.

«Життя, що шугнуло патроном в калюжу»

https://www.facebook.com/olhachern

Пам'яті поета Іллі Чернілевського

https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/3798002-pamati-poeta-illi-cernilevskogo.html

Він залишився текстами та піснями.

https://www.youtube.com/watch?v=ozXiemfItro

Ти впізнаєш мене... / Дай Боже, щоб за ходою… | Вірші війни

https://www.youtube.com/watch?v=Dl7-i3utZGw

Ілля́ Станісла́вович Черніле́вський (10 червня 1991 — 7 травня 2022, біля c. Кам'янка, Покровський район, Донецька область) — український поет, співак, композитор, перекладач, який загинув, захищаючи Україну від російського завоювання.

Народився в Києві, в сім'ї Станіслава Чернілевського, поета, кінорежисера, Заслуженого діяча мистецтв України, викладача драматургії у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого та Ольги Чернілевської (в дівоцтві Борисенко), літредакторки, режисерки дубляжу, продюсерки, яка працювала головною редакторкою і керівницею відділу дубляжу на каналі «1+1». Ілля з раннього дитинства писав вірші та мав хист до співу. У підлітковому віці почав мріяти про кар'єру музиканта, сам опанував гру на гітарі та піаніно.

2012 р закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого за фахом режисер кіно і телебачення.

Понад 10 років працював як перекладач — зокрема пісень для дубляжу кіно й анімаційних фільмів студій Disney, Universal, Sony.

Фільмографія

Активно співпрацював зі студією «Пропелер», зокрема на замовлення сайту multok.com здійснив віршовані переклади українською мовою пісень кількох серіалів.

У 2019 р. виступив на Фестивалі «Ірпінський Парнас», де вперше побачив, що його творчість подобається публіці. Отримав гранд-прі, і саме це стало поштовхом до початку кар'єри. Активно брав участь у фестивалях, зокрема у міжнародному фестивалі «Каштановий дім», «Поетичні вакації», Sevama fest, фестивалі авторської пісні та сучасної української поезії «Відкриті небеса», робив квартирники, концерти, онлайн-концерти за часів пандемії коронавірусної хвороби 2019.

Чернілевський є автором понад 50 пісень російською мовою, які сам і виконував. Найвідоміші з них — «Твои плечи пахнут молоком и медом», «Небоскреби», «Никого не люблю», «Горькая луна», «Винстон». Після початку російського вторгнення в Україну 2022 року вирішив, що більше ніколи не писатиме російською, та не встиг написати нових пісень.

У листопаді 2023 року вийшла збірка його віршів «Я птах між тенет» (Ужгород: Видавництво Валерія Падяка, 2023. — 128 с.).

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну добровільно вступив до складу Територіальної оборони Києва, а 8 березня — до лав Збройних сил України, не маючи бойового досвіду. Служив у складі 110-ї бригади, в/ч А4007. Загинув 7 травня 2022 року у районі н. п. Кам'янка, Покровського району Донецької області внаслідок ворожого мінометного обстрілу.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Чернілевський_Ілля_Станіславович