f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ЖИТОМИР, СПІЛКА МОЛОДИХ ФАНАТІВ СЕРГІЯ ПАРАДЖАНОВА

30.04.2024

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

Минулої п’ятниці я побував у Житомирі, запросили на презентацію книжки «Сценарії Сергія Параджанова. З коментарями фахівців». Автор ідеї та упорядник Юрій Морозов («Дух і літера», 2024). Презентація, а з тим разом і моя лекція про кінокласика, відбулася в рамках Житомирського кінофоруму молодих кінокритиків України, присвяченого 100-річчю Параджанова. Молоді житомиряни, переважно студенти місцевого фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка, до яких у гості, на кінофорум, прибули ще молоді люди з міста Малин, дивились фільми Параджанова «Тіні забутих предків», «Колір гранату / Саят-Нова», картину «Небезпечно вільна людина» Романа Ширмана (про Параджанова), читали його сценарії і - написали свої тексти, присвячені великому майстрові. Крім того, вони зробили колажі на теми Параджанова. Кращі з них отримали нагороди, здебільшого у вигляді книжок, серед яких були і «Сценарії Параджанова» (на фото: Ігор Шурпан, викладач коледжу, вручає одну із нагород).

А ще я побував у ролі гостя на річному звіті студентів коледжу імені Огієнка, точніше тих, хто навчається на відділенні за профілем Аудіовізуальне мистецтво та виробництво. Виявляється, студенти знімають фільми найрізноманітніших видів і жанрів, від анімації до ігрових стрічок…

Водночас поспілкувався з керівником відділення Коледжу, він же голова Житомирського осередку Спілки кінематографістів В’ячеславом Майбородою. Осередок, до речі, складається з 8-ми осіб - це і режисери, і оператори, і продюсери, Працюють! Сам Майборода презентував свою нову книжку - розкішний фотоальбом «Перлини Житомирщини» (дуже майстерно!).

Перегляди фільмів відбувалися в кінотеатрі імені Івана Франка, звіт студентів в Музеї космонавтики (як відомо, у Житомирі народився Сергій Корольов), вручення нагород і моя презентація-лекція у Гнатюк-центрі, за прізвищем мецената, який улаштував мистецький центр.

А кінофорум, як з’ясувалось, має просту причину: студент Ілля Сідлецький виграв грант для обдарованої молоді Житомирської міської ради. От воно й зреалізувалось…

Житомир (усього лишень півтори години від метро Житомирська!) виглядає містом уповні сучасним, красивим, виразним. З багатолітньою історією, про яку все знає краєзнавець Сергій Собчук (про нього у наступному повідомленні).

На фото: афіша кінофоруму, Ігор Шурпан вручає приз, один із колажів на честь Параджанова, момент звіту колежанців.

Далі фото:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=26159664423632770&set=pcb.26159666796965866