f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Презентація серії книг Vivat Класика.

26.04.2024

Олена Семенець, Sergiy Trymbach і Yaryna Tsymbal

Перший вечір був присвячений «Майстру корабля» Юрія Яновського. Про історію створення роману, прототипів його персонажів та бурхливе життя Одеської кінофабрики часів ВУФКУ, розповідали літературознавиця та упорядниця серії Yaryna Tsymbal і кінознавець Sergiy Trymbach

Під час презентації дивилися стрічку Олександра Довженка «Сумка дипкур'єра» (1927). У фільмі можна побачити самого Довженка (прототип Сева в «Майстрі корабля») та приму одеського балету Іту Пензо (в романі — балерина Тайях).

Наступна зустріч з Підмогильним та його «Невеличкою драмою» у травні.

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach

Одеса, у яку прилітали тільки скажені шторми з моря. Українське кіно, свіже і сміливе, як юнга на високій щоглі. Молоді люди, які шукають себе і знаходять — дружбу, кохання, вірність, мужність. У романі вони збираються знімати фільм...

І режисер Сев таки зніме цей фільм на Одеській кінофабриці, а балерина Тайях зіграє в ньому головну жіночу роль. Фільм називається «Сумка дипкур’єра», режисер Сев — це Олександр Довженко, Тайях — балерина Іта Пензо.

Присутня аудиторія поринула в атмосферу роману Юрія Яновського, відчула дух романтики, творчого неспокою та солоний запах моря.

  • Ярина Цимбал — літературознавиця, кураторка серії «Vivat класика»
  • Сергій Тримбач — кінокритик, кінознавець

За підтримки Національного центру Олександра Довженка.

https://www.instagram.com/vivatclassic/p/C5ocqXFtuv-/