f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вітаємо з днем народження Голову НСКУ Сергія Борденюка!

26.04.2024

Національна спілка кінематографістів України вітає Голову Спілки Сергія Борденюка з днем народження! Бажаємо міцного здоров'я, гарного настрою, творчих звершень, подальшого розвитку НСКУ на благо української кінематографії! 

Борденюк Сергій Григорович (нар. 26 квітня 1962) — український оператор-постановник, завідувач кафедри, доцент, художній керівник курсу операторської майстерності Київського національного університету культури і мистецтв. Заслужений діяч мистецтв України (2003). Голова Національної спілки кінематографістів України. Член правління Української кіноакадемії, член Експертної ради Українського культурного фонду, Член Європейської асоціації кінооператорів «Imago». Лауреат вітчизняних та міжнародних кінофестивалів.

Фільмографія

https://uk.wikipedia.org/wiki/Борденюк_Сергій_Григорович

Сергій Борденюк

Мабуть, кадри, які ми знімали з Костею Степанковим (сином Ади Роговцевої) у складі військової кіногрупи у перші дні ліквідації аварії на ЧАЕС, стали одними з найважливіших у моєму житті з поміж багатьох десятків відзнятих фільмів…

На світлині нам с Костею по 24 роки. Мені якраз виповнилося вночі 26.04.86… Царство Небесне, Костику Світла Памʼять усім Ліквідаторам щодня протягом 38 років. Кадр з документального фільму НBO «Чорнобиль. Втрачені плівки» режисера Джеймса Джонса.

https://www.facebook.com/photo?fbid=2874888826037549&set=pcb.2874889612704137

Світлиця Надії. Сергій Борденюк - голова Національної спілки кінематографістів України

https://www.youtube.com/watch?v=O7EL8B8Kvq0

Valeria Ivanenko

НСКУ, кінопродюсер

Сьогодні святкує свій день народження Сергій Борденюк - Голова Національна спілка кінематографістів України.

У пана Сергія доволі великий послужний список: оператор-постановник, завідувач кафедри, художній керівник курсу операторської майстерності Київського національного університету культури і мистецтв. Заслужений діяч мистецтв України. Член Європейської асоціації кінооператорів «Imago». Лауреат вітчизняних та міжнародних кінофестивалів….

Але, все ж таки і перш за все, Сергій – кінооператор від бога і в його творчій скарбничці десятки повнометражних та документальних стрічок. А я, в свою чергу, вдячна долі за те, що ще тридцять років тому ми зустрілися на знімальному майданчику, де зняли дуже складний за розмахом рекламний проєкт. Потім були і інші наші спільні роботи, де Борденюк – людина неймовірно відповідальна, вкладався в майбутній результат, як кажуть, на всі сто. Впевнена, що теж саме про Сергія Борденюка може сказати кожен, хто хоча б раз працював із ним на кіномайданчику.

І я знаю, як непросто йому - всім серцем закоханому в свою професію, зараз, бо після обрання Головою НСКУ восени минулого року, весь свій час і натхнення він віддає відродженню найбільш чисельного об’єднання кінематографістів в країні та поверненню до повноцінного життя сакрального для кінематографістів різних поколінь місця - нашого Будинку кіно. Впевнена, що кінематографічне братерство вже відчуло зміни, що кожного дня відбуваються в дуже оживленому житті нашої спілки.

Сергій не скриває, як багато у нього планів на майбутнє. Тому і від себе, і від всіх спілчан (на правах керівника інформаційної служби НСКУ ) ) я бажаю йому терпіння, натхнення та сил, тобто здійснення всього, що замислено.

P.S.: Нещодавно я розповідала про зустріч в Будинку кіно з оскароносними режисерами Мстиславом Черновим та Хлоєю Джао, яку організовував Сергій. Коли закінчилася головна частина, а саме, зустріч із студентами в Синій залі, ми перейшли до кабінету Голови де він показав робочі фрагменти, що були зняті тридцять вісім років тому, над реактором ЧАЕС, де Сергію вдалося зафільмувати руйнації з найнижчої точки зйомки. І я бачила з яким інтересом і щирою повагою до того, що зробив Сергій віднеслись і Хлоя, і Мстислав, який, в свою чергу, з зацікавленістю розпитував, як, якою камерою знімались ці кадри, бо він, як ніхто інший розуміє і ризик, і безцінність відзнятого, бо навіть віддалені в часі важливі для всього людства події, ніколи не втрачають свого значення.

На фото один з тих самих кадрів і Сергій Борденюк на зйомках фільму "Одного Всесвіту мало. Іван Марчук"

https://www.facebook.com/photo/?fbid=7342307929201388&set=pcb.7342308025868045

Нина Ильина

НСКУ, заслужена артистка України

ВІТАЄМО СЕРГІЯ БОРДЕНЮКА З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!!! ГОЛОВА Національної спілки кінематографістів УКРАЇНИ !!! НЕЙМОВІРНО ТАЛАНОВИТИЙ, МУЖНІЙ, МУДРИЙ І НАТХНЕННИЙ МИТЕЦЬ !!!

БАЖАЮ НЕЙМОВІРНИХ ТВОРЧИХ ЗЛЕТІВ, ПІДТРИМКИ СПІЛЬНОТИ КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ, ДОВІРИ МОЛОДІ, ПОВАГИ ДЕРЖАВИ, НАТХНЕННЯ І БОГАТИРСЬКИХ СИЛ !!!

Стелла Кломінська

НСКУ, кінознавиця

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, ДОРОГИЙ ДРУЖЕ! ПОЗДОРОВЛЯЮ, БАЖАЮ, ЦІНУЮ, ЛЮБЛЮ І ПРОСТО ЗАХОПЛЮЮСЯ.

Навіть не знаю ким більше. Талановитим оператором чи Головою спілки кінематографістів, який пожвавив життя, кінематографістів і самого Будинку кіно численними заходами длля Метрів і що не менш важливе - і для молоді, яка починає торувати щляхи кіномистецтва!

Здоров'я, миру, добра і насолоди від творчості і життя!

Хай і надалі береже тебе твій ЯНГОЛ-ОХОРОНЕЦЬ!