f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Про рішення Шостого апеляційного адміністративного суду щодо позову Національної спілки кінематографістів України. Коментарі

23.04.2024

Кіноспільнота на чолі з Головою НСКУ Сергієм Борденюком та адвокатом НСКУ Надією Денисюк на 14.40. - 23 04.2024. перетнули поріг зали судових засідань у супроводі преси, знімальних груп ТЖК, охорони суду.

Через кілька хвилин учасники судового засідання вийшли в коридор у великому напруженні. Було дивним, що належні дебати так швидко відбулися, і суддівська колегія продовжила свою роботу у дорадчій кімнаті.

Знову блискавично всі, хто складав основну групу, буди запрошені до зали, і охорона попередила про дотримання встановленого порядку. Через декілька хвилин із зали почувся звуковий сплеск, і у коридор вилетіла вся група. Попереду Надія Денисюк, Сергій Борденюк, Володимир Тихий, Денис Іванов, група підтримки і кілька журналістів.

"Перемога!". Одне слово повторювалось багатозвучно, обійми, поздоровлення гучно залунали у стінах суду. Охорона попросила дотримуватись тиші, і вся спільнота, до якою додались Юлія Сінкевич, Олена Гончарук, Сергіій Галетій, журналісти бадьоро пішли на вихід.

На питанння, що значить "Перемога!" Денис Іванов відповів:Рада з державної підтримки кінематографії Держкіно України визнана незаконною!

Прес-служба НСКУ опублікує юридичний документ про рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, як тільки надішле його адвокат НСКУ Надія Денисюк.

"Скаженого весілля" - за наші гроші більше не буде! ⚡Кінематографісти виграли суд проти Кабміну

https://www.youtube.com/watch?v=nIAr3L48qu0

Sergiy Trymbach: СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ, КІНЕМАТОГРАФІЧНА ГРОМАДА ПЕРЕМОГЛИ КАБМІН - В СУДІ! Довготривала епопея фінішувала переможно!

Шостий апеляційний адміністративний суд визнав продовження повноважень Ради Держкіно України з підтримки кінематографа НЕЗАКОННИМ. Таким чином Раду визнано нелигітимною, рішення суду першої інстанції (не на користь Кабміну) лишається без змін.

Законодавство в Україні усе ж таки є, подякуємо суддям (на фото). І подякуємо переможцям - вони на груповому фото (Денис Іванов, який, добре пам'ятаю, й ініціював судовий позов від Спілки, блискучий адвокат Надія Денисюк, Сергій Борденюк (вони у першому ряді на фото), Юлія Синкевич, Володимир Тихий, Олена Гончарук, Cергій Галетій…), ті, що вірили в перемогу, наближали її, скільки і як могли. І ті, хто не зміг прийти сьогодні до суду: усім спасибі! Тепер ще побільшає віри у справедливість. І в нашу спроможність її виборювати.

Нагадаю: позов Спілки кінематографістів до суду містив вимогу скасувати рішення Кабінету Міністрів щодо продовження легітимності тієї самої Ради при Держкіно, яку нібито було складно переобрати з огляду на війну (це смішно, переобрати півтора десятка людей…; насправді за тим стояло бажання залишити «своїх» людей на «своїх» місцях, адже йшлося про поділ чималеньких бюджетних грошей на кінопроєкти - «чужих» тут не нада!).

Суд кіногромада виграла, одначе відразу ж Кабмін подав апеляцію. Ту саму, яку суд нині відхилив…

Щоправда, наші доблесні чиновники можуть ще продовжити свою комедь, подавши на судову гору. Хоча, може, й схаменуться - ну надто вже убога аргументація, посоромтесь, хоч іноді…

Завтра, у середу, до речі, ще одне судове засідання - щодо стосунків Держкіно та Довженко-центру. Десь із місяць тому юристи, які представляли Держкіно, виглядали дуже непереконливо, і дуже невпевнено: розуміли ж, на чиєму боці правда. Суд вирішив ще подумати - завтра дізнаємось, у якому напрямі.

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach

Суддівська колегія

https://www.facebook.com/photo/?fbid=26108518938747319&set=pcb.26108534475412432

Адвокат Надія Денисюк

https://www.facebook.com/photo/?fbid=26108520022080544&set=pcb.26108534475412432

Український кіноінститут / Ukrainian Film Institute

Nadia Denysiuk

Перемогли.

Рада з державної підтримки кінематографії ДержКіно України в нинішньому складі з сьогоднішнього дня незаконна.

Спільнота чекає конкурсу і реалізації законного права на формування нової ради. Надіюсь Кабінет Міністрів України не буде штампувати нові постанови.

Дякую за довіру спільноті і клієнту Національна спілка кінематографістів України та своїй невтомній команді Axon Partners, а саме Микита Євстіфеєв.

https://www.facebook.com/denysiuk.nadia

Людмила Горделадзе

Кіноспільнота

Щодо рішення суду про незаконність розпорядження Кабміну про продовження повноважень ради з державної підтримки кінематографії. Надія Денисюк Nadia Denysiuk- наша героїня! Тепер головне питання: з якого часу незаконний наказ про призначення членів ради втрачає силу - з моменту прийняття Кабміном (рік тому) чи з моменту рішення суду (сьогодні)? Якщо з моменту рішення суду - пітчинг буде продовжено з тими ж учасниками, експерти залишаться... А це дуже погано.

Nadia Denysiuk

Пані Людмило, на жаль, з дня прийняття судом рішення, тобто сьогодні. Але цілком можливо, що Рада нова (якщо Верховний Суд не скасує рішення) скасує конкурс та оголосить новий. Нинішня рада так і зробила.

Лариса Покальчук

УКФ

23 квітня 2024 року о 15 год відбулась історична для української кіно спільноти подія - Національна спілка кінематографістів України виграла суд у Кабінет Міністрів України

Чому історична? Ця подія наочно показує, що солідарність формує силу та суб'єктність громадянського суспільства.

Далі:

https://www.facebook.com/pokalchuklarysa