f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Sergiy Trymbach: «ВЕСЕЛИЙ ДЕНЬ ЛЮБОВІ КОЧОВОЇ!»

23.04.2024

Прем’єра, чи то пак презентація книги Юрія Яновського «Майстер корабля» (Харків, видавництво Vivat, 2024) у Синій залі Будинку кіно. Упорядниця і автор передмови видання - ЯРИНА ЦИМБАЛ, одне із найвідоміших і найпопулярніших імен вітчизняного літературознавства, вона й представить книжку.

У титулі цього невеличкого тексту рядок з присвяти Яновського до свого роману - де стільки літературної винахідливої гри, чиїм опертям є власний досвід роботи на Одеській кінофабриці.

З видавничої анотації роману: «Одеса, у яку прилітали тільки скажені шторми з моря. Українське кіно, свіже і сміливе, як юнга на високій щоглі. Молоді люди, які шукають себе і знаходять — дружбу, кохання, вірність, мужність. Режисер, художник, балерина, матрос, одеські рибалки, портові дівчата, директор кінофабрики, власник шхуни. Тонка любовна інтрига, дух романтики і творчого неспокою, вино «Кров землі» і солоний запах моря — все це є в романі Юрія Яновського «Майстер корабля».

Ну, а потому покажемо фільм «Сумка дипкур’єра» (1928) Олександра Довженка - і мій та Ярини Цимбал коментар до нього. Бо роман Яновського, найближчого у ті роки Довженкового друга, найтіснішим чином пов’язаний з історією створення першої повнометражної стрічки класика українського і світового кіно!

Цьогоріч, до речі, минає 130 літ від дня народження Довженка. То ж у наступні місяці у Будинку кіно кілька цікавих акцій на пошану Довженкового спадку… Котрі, як і цей вечір, підтримуватимуться Довженко-центром і його чудесними працівниками!

Приходьте, буде цікаво! Четвер, 25 квітня, 18.30. Вхід вільний.

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach