f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

23.04.2024. Розгляд апеляційної скарги проти незаконної Ради з державної підтримки кінематографії Держкіно України

22.04.2024

Завтра о 14:40 у Шостому апеляційному адміністративному суді (вулиця Князів Острозьких, 8, корпус 3, зал 5, суддя Кобаль М.І.)

Приходьте підтримати позицію кіноспільноти!

Заключне засідання у справі оскарження повноважень Ради з державної підтримки кінематографії Держкіно України.

Nadia Denysiuk

адвокат НСКУ

2.04.2024 р. суд дослідив докази, що є доволі формальною стадією, і перед судовими дебатами неочікувано та необґрунтовано оголосив перерву у розгляді справи до 23.04.2024 р.

Судді не пояснили своє рішення оголосити перерву і в чому є необхідність, коли усі представники вважали за можливе проводити розгляд, і на клопотання нашого адвоката не оголошувати перерву - відмовили.

У нас залишилась лише одна стадія - судові дебати. На цій стадії судді не зможуть оголосити перерву, а повинні завершити розгляд справи.

Ми надіємось, що суд не буде затягувати безпідставно розгляд справи, а завершить розгляд 23 квітня.

Далі:

https://www.ukrkino.com.ua/about/spilkanews/?id=19418

Національна спілка кінематографістів України

Denis Ivanov 

продюсер

Я не думаю, що нам варто розраховувати, що на Канському фестивалі 2026, 2027 і 2028 ми побачимо українські ігрові фільми, підтримані Держкіно цього року.

Бо кіно робиться не швидко, а на поточний конкурс кінопроєктів від Держкіно більшість притомних режисерів і продюсерів не подалися.

Не подалися, бо бачили список «експертів».

Не подалися, бо не хочуть своєю присутністю легалізовувати цей розпил 500+ млн під час війни. Бо пам‘ятають як відбувався минулий «конкурс» у 2021 році, коли з минулих учасників Венеції і Канн зробили масовку, щоб в результаті всі вони трошечки "не дотягнули" по балах, зате з великим відривом були переможені серіалами а-ля «Санаторій Нєзабудка».

Не подалися, бо вважають, що 500+ мільйонів мають йти в цьому році на потреби війська, а найкраще, що може статися з Держкіно – це реформа, яка потребує компетентності і доброчесності, а не грошей.

Не подалися, бо не хочуть мати нічого спільного з нинішньою керівницею Держкіно, якій більш ніж кінематографісти пасують кінологи, «Порше» і фестиваль в Ібадані.

Не подалися, бо результати буде затверджувати Рада з держпідтримки кінематографії, термін придатності якої за законом сплив минулого березня.

Завтра о 14:40 у Шостому апеляційному адміністративному суді (вулиця Князів Острозьких, 8, корпус 3, зал 5, суддя Кобаль М.І.) має відбутися фінальне (?) засідання, де якраз буде розглядатися наш позов проти цього рішення. Приходьте підтримати позицію кіноспільноти!

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10225040737149245&set=a.1164329272043