f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

11.04.2023 р. Кінорежисер Євген Сивоконь запрошує на благодійну виставку колажів та батику з аукціоном

10.04.2024

9 квітня 2024 року у конференц-залі Будинку кіно розпочалась подія, яку видатний український режисер – аніматор Євген Сивоконь та його дружина - художниці Тетяна Бизова виставили свої твори прикладного мистецтва для ознайомлення кінематографічною публікою та запрошення до придбання колажів режисера і розписного шовку художниці.

Через годину конференц-зал був заповнений колегами, друзями, які уважно розглядали мистецькі артефакти, і той час виявився зручним для відкриття виставки.

Голова НКСУ Сергій Борденюк виступив з першим словом, в якому він згадав відзначення у Спілці 100-річного ювілею режисера Сергія Параджанова.

Відомо, що Сергій Параджанов захоплювався створенням колажів, придаючи їм прихований смисл наступних кінокартин. Режисер Євген Сивоконь «збирав» колажі для візуалізації анімаційного пластичного світу, в якому предмети в кінематографічному використанні набирали фігуральне значення. Вони перетворювались на персонажі або створювали середовище існування анімаційних персонажів.

Порівняння двох лідерів української кінематографії у попередній візуалізації цілком слушне, хіба що підготовчий період у кіновиробництві відрізняється у просуванні проекту до здійснення.

Важливо те, що режисер Євген Сивоконь виставив на продаж зразки власної творчості. А це є найдорожчим, і кожний колаж, зроблений видатним кінорежисером коштує неоціненно. Наводимо свій фокус на велике розмаїття батику Тетяни Бизової. Кращого подарунку не вигадаєш. Дизайнерське використання цих творів дорівнює світовому fashion.

11 квітня п.р. о 17.00. відбудеться заключна частина виставки – аукціону, під час якого відбудеться продаж колажів для підтримки Збройних Сил України.

Легенда української анімації: головні факти про творчий доробок Євгена Сивоконя

https://suspilne.media/culture/543411-legenda-ukrainskoi-animacii-golovni-fakti-pro-tvorcij-dorobok-evgena-sivokona/

Прес-служба НСКУ