f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Українська Кіноакадемія за підтримки Netflix запускає чергову програму для допомоги українським кінематографістам

10.04.2024

Українська Кіноакадемія

Програма пропонує гранти по 10 000 доларів США на підтримку 20 проєктів з розробки сценарію повнометражного художнього фільму для команд сценаристів та продюсерів, які мають громадянство України. Кожна обрана команда також братиме участь у майстер-класах, розроблених EAVE (European Audiovisual Entrepreneurs), та отримає індивідуальні консультації і наставництво від експертів EAVE щодо написання сценарію, фінансування та маркетингових стратегій для їхніх проєктів.

Подати заявку: development24.uafilmacademy.org

Дедлайн: до 17 квітня

Кожен український митець може подати заявку на участь в ініціативах незалежно від нинішнього місця проживання. Проєкти розглядатиме журі, до складу якого входитимуть міжнародні експерти кіноіндустрії – Крістіна Оберг, Юлія Гебауер, Миколай Покромскі та Магдалена Шведкович. Крім того, Українська Кіноакадемія сприятиме у перекладі готових сценаріїв англійською мовою, щоб проєкти мали вихід на міжнародний кіноринок.

Підтримка Netflix для української аудіовізуальної індустрії також передбачає проведення цифрових майстер-класів, спрямованих на поліпшення навичок та знань креативників. Пізніше цього року New York Film Academy за підтримки програми ЄС House of Europeорганізує майстер-клас для початківців та досвідчених сценаристів і продюсерів. Подача заявок відкриється у травні.

Ініціатива від Netflix Fund for Creative Equity є продовженням підтримки української кіно- та телеіндустрії. На сьогодні вже 200 фахівців галузі отримали стипендії для реалізації своїх творчих цілей, а навчання та наставництво були запропоновані понад 650 українським кінематографістам, сценаристам, продюсерам та іншим представникам галузі. За підтримки Netflix Українська Кіноакадемія також допомогла 48 проєктам, виділивши гранти на розробку сценарію, та 10 передовим кінопроєктам, надавши фінансову підтримку для допомоги у постпродакшені.

https://www.facebook.com/photo?fbid=973093674818017&set=a.534353465358709