f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ, ДОРОГИЙ ДРУЖЕ!

03.04.2024

Одеське відділення Національної спілки кінематографістів України

3 квітня виповнюється 75 років художнику-постановнику, заслуженому діячу мистецтв України Олександру ТОКАРЄВУ.

Народився він в Одесі, поїхав вчитися до ВДІКу, а як одержав там диплом художнього факультету - повернувся до рідного міста. Тоді ж, у 1974 році, зовсім ще молодим та амбіційним, прийшов працювати у Чорноморському Голівуді, що на Французькому (тоді ще Пролетарському) бульварі. А незабаром, як і ведеться на Одеській кіностудії, що невипадково зветься серед професіоналів «Кузнею дебютів», ім’я цієї людини з’явилося у титрах повнометражного художнього фільму, коли художника-постановника, за молодістю, звали колеги просто Сашком.

Та от – одна за одною пішли стрічки, створені за безпосередньою його участю. Чи не за кожна з них тягнула за собою красномовний шлейф гучних фестивальних призів. А сам Олександр Віталійович знов та знов був витребуваний поточним кіновиробництвом: практично жодного року не залишався він без нової роботи, а траплялося й таке, що два фільми поспіль впродовж одного року поповнювали його творчий доробок.

От вже й заслужене ім’я у професії він швидко набув, і почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» одержав. А друзі-колеги обрали авторитетного й талановитого митця лідером Одеського відділення своєї творчої спілки.

Ще за часів СРСР Олександр Токарєв виявився чи не наймолодшим членом Правління Всесоюзної спілки кінематографістів, а згодом чимало років гідно представляв Одесу у керівних структурах Національної спілки кінематографістів України. Та й зовсім нещодавно його обрано до складу Рейтингової комісії НСКУ.

Минали роки. Коли рідна кіностудія переживала не найкращі свої часи, Олександр Віталійович активно зайнявся педагогічною діяльністю, увійшовши до когорти організаторів та перших викладачів саме на тому факультеті у Міжнародному гуманітарному університеті, студенти якого опановують суто творчі професії. Став професором, очолив кафедру.

Між тим, з телевізійних екранів й понині не сходять фільми, котрим присвячено Токарєвим чимало сил, серцевого тепла і взагалі - талановито прожитих років життя, присвяченого Його Величності – Мистецтву Кіно.

Тож, вітаючи друга та колегу з нагоди його славетного ювілею, одеські кінематографісти не просто бажають йому, а категорично наполягають, як у нас кажуть:

- Щоб Ви, дорогий Олександре Віталійовичу, були нам здорові ще багато років, і щоб ці роки стали, як і звикли ми всі впродовж мирних десятиліть, - неодмінно переможними та традиційно плідними на всіх напрямах яскравої, талановитої та чудової Вашої діяльності!

Правління Одеського відділення НСКУ

Фільмографія

«Де ти, Багіро?»

«Солдатки»

«Особливо небезпечні»

«Петля Оріона»

«Довгий шлях в лабіринті», т/ф, 3 серії

«Тепло рідного дому»

«Я син трудового народу»

«Спокуса Дон-Жуана»

«Астролог»

«Світла особистість»

«І дідько з нами!»

«За ким в'язниця плаче»

«Куплю вашого чоловіка»

«Дитина до листопада»

«Зефір у шоколаді»

Національна спілка кінематографістів України


Із задоволенням приєднуємось до дуже теплих та щирих привітань колег з одеського відділення НСКУ. Ювілей талановитої людини, яка все життя віддано служить обраній ще в молоді роки справі - це зажди свято. Бажаємо Вам, дорогий Олександре Віталійовичу, міцного здоров'я та всього самого, самого найкращого!