f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ПЛАЧУ, ЯК ЗА РІДНИМ...

17.03.2024

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

Загинув молодий кінооператор, 22-річний ОЛЕСЬ САМЧУК. Його душа одлетіла у донецькому степу 11 березня... А 19-го мало відбутися його весілля, з коханою дівчиною. Вона овдовіла, не переступивши сакральної межі.

Я не знав ОЛЕСЯ. Та оплакую його, неначе найближчого родича. Він міг вирости у великого кінооператора, міг народити і виростити, разом із дружиною, діток, міг посадити сад, і не один... Пішов, одлетів цілий світ, якому місце тепер на небесах. Десь там буде душа Олеся, десь там.

Будьте прокляті, убивці, рашистська гидь. Світла пам'ять Олесеві Самчуку. Найщиріші співчуття батькові й матері, усій родині. І - невідомій мені Олесевій нареченій: тримайтеся, треба жити і за Олеся тепер...

P.S. Виявляється, матінка Олеся, Вікторія Самчук, була поетом. У 27 років втратила зір внаслідок важкої форми діабету, він же звів її в могилу, у віці 40 років. Уже народивши сина, втратила зір. Напевно, що це вплинуло на вибір Олесем професії - обрав операторство, зрячу спеціальність. Тепер обидва, і матір, і син, будуть прозирати світ очима душ своїх... Як боляче, як страшно. І все'дно - які світлі, які високі люди!

Інформація зі стрічки Спілки кінематографістів, від Валерії Іваненко:

Вчора на своїй сторінці ФБ наш колега, відомий кінооператор і доцент кафедри кіно- , телемистецтва Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Володимир Васильович Галицький написав:

"Сумно і боляче... В бою загинув мій випускник, кінооператор, воїн Олесь Самчук. Світла пам'ять герою!"

Хлопцю було лише двадцять два. Двадцять два роки!

Кожна така звістка рве душу...

Минулого року Олесь закінчив ВУЗ і вступив до лав ВСУ. Служив в аеророзвідці. Мав позивний "Каркаде" Загинув на Донецькому напрямку чотири дні тому – одинадцятого березня. На дев’ятнадцяте березня було заплановано його весілля.

Молоде усміхнене обличчя хлопця, що поклав своє непрожите життя, свої не зняті фільми, свої мрії, які ніколи не здійсняться на вівтар нашої з вами свободи...

Герої, на жаль, вмирають, але ніколи не повинна зникнути наша вдячна пам'ять про кожного з них. Висловлюємо щирі співчуття рідним Олеся і його коханій дівчині, його нареченій.

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach