f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Довженко-Центр : В Німеччині відбулася прем’єра альманаху «Українська нова хвиля. Перед світанком».

11.03.2024

Довженко-Центр : Dovzhenko Centre

«Українська нова хвиля» – один із флагманських проєктів Довженко-Центру. Щороку ми обираємо найяскравіші короткометражні фільми молодих українських режисерів та об’єднуємо їх в один альманах, що відображає суспільні настрої. Цьогоріч «Українська нова хвиля» отримала назву «Перед світанком», адже фіксує найтемніший час нашої сучасності – початок повномасштабного вторгнення. Ця добірка дала можливість показати українську війну через призму молодих режисерів та дала привід поговорити про актуальні проблеми та здобутки українського суспільства.

Покази відбувалися в Єні та Кельні, а також в Гамбурзі та Берліні за участі представниць Довженко-Центру, режисерів добірки та наших партнерів Ukrainisches Institut in Deutschland та Ukrainian Film Festival Berlin.

Покази із обговореннями зібрали повні зали в Гамбурзі та Берліні. Глядачі та глядачки мали змогу наживо поставити питання авторам фільмів Новрузу Хікмету («Поки тут тихо»), Мілі Жлуктенко і Даніелю Асаді Фаезі «Прокидаючись у тиші». А також поцікавитися історією українського кіно і сучасний його стан у розмові з колишньою кінознавицею Довженко-Центру Анною Онуфрієнко та комунікаційницею Марією Глазуновою.

Саме з Німеччини починається подорож Української нової хвилі, яка вже скоро дійде до України. Проєкт був реалізований завдяки фінансовій підтримці European Cultural Foundation. Якщо ви представник/-ця культурної інституції в Україні, або організовуєте події за кордоном і хочете показати альманах «Українська нова хвиля. Перед світанком» – напишіть нам pr@dovzhenkocentre.org

https://www.facebook.com/dovzhenko.centre