Вітаємо з днем народження кінохудожника Сергія Тарасова!
02.02.2024
![](/files/1706876953.jpg)
Одеське відділення Національної спілки кінематографістів України
Від усієї душі приєднуємося до найтепліших слів та найкращих побажань, що надходять на адресу нашого талановитого колеги та справжнього друга - члена Правління Одеського відділення НСКУ художника-постановника Сергія Тарасова, який наприкінці січня святкує свій день народження. Перемоги, здоровья, натхнення, вдачі!
Стелла Кломінська
кінознавиця, редакторка, хронологиня
31 січня виповнюється 72 роки художнику-постановнику Сергію Андрійовичу Тарасову. Закінчивши Харківський художньо-промисловий інститут, він майже 30 років життя та творчості присвятив кінематографу. Понад 29 років Тарасов працював художником-постановником на Одеській кіностудії. Працював у фільмах «Трень-брень», «Без нашийника», «Як коваль щастя шукав», «Кільце з бірюзою», ситкомі «Дружна сімейка» (понад двісті серій, між іншим) та багатьох інших. Співпрацював із легендарним оператором Леонідом Бурлакою, режисером дитячих фільмів Радомиром Василевським. У 1992 році він навіть знявся в ролі Лісовика у фільмі Наталії Мотузко «Голос трави» — картину дорікали в містичному підґрунті, це історія про молоду відьму та інші фантастичні істоти знад здібностями. На Лісовика дуже скидається один із автопортретів Тарасова, кудлата борода і допитливий погляд, ніби намагається зазирнути в душу прибульцю із суєтного світу людей, все органічно.
Сім років віддав телевізійному комік-шоу "Каламбур", активно працював у серіалах дев'яностих та нульових.
2022 року в Одесі відбулася виставка графіки чудового художника, приурочена до його 70-річчя. Як жартував сам майстер, "Це те, що вдавалося зафіксувати в перервах між зйомками кіно та завдяки зйомкам кіно".
В Італії Сергій Андрійович перебував під час зйомок музичної комедії Георгія Юнгвальд-Хількевича «Афери, музика, кохання». У паузах між роботою робив замальовки Колізею та інших визначних пам'яток, які потім представив на виставці. Поруч із ними – малюнок Аккерманської фортеці, куди теж доводилося їздити у кіношних справах. Особливе місце у творчості художника Тарасова займає "водяний живопис". Сергій Андрійович є постійним учасником виставок акварелі. Переглядаючи статті, присвячені цій темі, сподобалася суто одеська реакція одного з оглядачів*: "Багатодосвідчений Сергій Тарасов порадував «Загадковою зграйкою» в'ялених рибок, що зберегли навіть у посмертному стані якусь жвавість і готовність знову ворухнути плавцями».