f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

До дня визволення Херсона відбувся спеціальний показ документального фільму про херсонців "Лишатися (не) Можна”

15.11.2023

12 листопада в Будинку кіно у Києві відбувся спецпоказ документального фільму "Лишатися (не) Можна" за участі героїв та знімальної групи.

Подивитися стрічку зібралися понад 150 людей, синя зала була заповнена. Це і херсонці, і вимушено переміщені з інших регіонів країни, і кияни.

Розчулив усіх військовий, який прийшов подивитися фільм. Виявилося, що він заходив одним із перших в Херсон 11.11.2022, бачив обличчя людей, які чекали звільнення, їхні сльози щастя. Він подякував команді фільму та поділився, що його найбільше зачепила фраза героїні Тетяни Проворової(яка не виїжджала з Херсона ні в окупацію, ні зараз після звільнення) - «Навіщо звільняти місто, якщо там нікого немає». Увесь зал же подякував в обличчі цього військового усім ЗСУ оплесками. 

Були на показі герої фільму - актори і працівники херсонського академічного театру ім. Куліша. По завершенню фільму глядачі ділилися враженнями. Дякували херсонцям за їхню витримку, а команді фільму - за фіксування історії сьогодення та поштовх до діалогу між тими, хто поїхали, і тими, хто залишився.

Наступний показ фільму запланований у Херсоні. З безпекових моментів, дату та місце проведення організатори не поширюють.

Документальний фільм «Лишатися (не) можна» розповідає про життя в Херсоні в перші місяці окупації та непростий вибір: Покинути рідне місто, щоб врятуватися? Чи залишитися, щоб врятувати рідний дім?

Ці запитання постають перед героями історії - працівниками Херсонського театру ім.Куліша. Чи зможуть виходити на одну сцену, як раніше, ті, хто поїхали, і ті, хто залишилися? Документальний фільм "Лишатися (не) можна" стає спробою діалогу між людьми, яких розділили жахи окупації та війни.

Режисер Сергій Зейналов побудував фільм на контрастах. Кадри понівечених обстрілами будинків, українських прапорів на руїнах, порожніх вулиць змінюються яскравими кадрами з театрального укриття, у якому лунає музика та вирує життя.

Зйомки фільму «Лишатися (не) можна» відбувалися у травні-червні 2023 року — безпосередньо в Херсоні після його затоплення внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС і в Києві під час підготовки премʼєри однойменної вистави «Лишатися (не) можна».

Режисер фільму: Сергій Зейналов, сценаристи: Сергій Зейналов, Еліна Вольська, оператор-постановник: Ігор Судаков, продюсер: Сергій Зейналов, менторський супровід: Світлана Рудюк.

Посилання на фото зі спецпоказу: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1R3JOIQsob9pnWpd_ZNVJi0uNlQ7_gO0E

Сторінка проєкту у Facebook: https://www.facebook.com/khersondrama

Instagram: https://instagram.com/khersondrama?igshid=NGVhN2U2NjQ0Yg%3D%3D&utm_source=qr

Tik-tok: https://www.tiktok.com/@khersondrama?_t=8h3t7afYRp0&_r=1

Посилання на тизер https://youtu.be/xVh5uzePc2A?si=Sev_TC_s6XuevbY0

Посилання на кадри з фільму, фото зі зйомок і постери https://drive.google.com/drive/folders/1eW9m2M3jYsX7EPfSgZqceTYTLt77HtVi?usp=share_link