f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

НСКУ: перспективна зустріч

13.11.2023

10 вересня п.р. на запрошення Гільдії кінооператорів НСКУ з-за сприяння відомого кінооператора Віталія Запорожченка до Спілки завітав пан Террі Маккартні, один з провідних керівників The American Society of Cinematographers (Американського Товариства Кінематографістів).

Відбулася ознайомча бесіда з новообраним головою НСКУ Сергієм Борденюком. Питань зі сторони представника ASC було чимало: від творчо-виробничого стану українського кіно, починаючи з фінансування: кількість коштів, умови державного фінансування, до пріоритету професійної зайнятості молодих кінематографістів.

Сергій Борденюк поставив до відома Chief Executive Officer ASC Террі Маккартні про те, що, скажімо, за останнє десятиріччя українська кінематографія стала взнаваною на багатьох європейських та світових кінофорумах.

І, що сьогодні, попри важкі наслідки рос. агресії, кіноспільнота, об‘єднавши зусилля, має спонукати державу до фінансування галузі, доброчесної конкурсної підтримки українського кінематографа, який має прагнути стати духовним голосом нації у світі та патріотичним стимулом всередині країни. Було зазначено, що ціла когорта українських воїнів-кінематографістів боронить нашу незалежність на фронті.

Террі Маккартні отримав під час співбесіди інформацію про нинішній стан кінематографу, з історії створення НСКУ, сьогодення, про перспективні плани подальшого розвитку Національної спілки кінематографістів, зокрема, з метою підтримки молодого творчого покоління. Воно має бачити реальну життєву та професійну перспективу - тут, в Україні.

American Society of Cinematographers є громадською організацією. Звідси зацікавленість пана Террі Маккартні у пошуку взаємодії та сталих зв’язків з провідною організацією кінематографістів України.

Прес-служба НСКУ