f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Прес реліз про відзначення ювілею видатного українського кінооператора Леоніда Бурлаки у Будинку кіно НСКУ.

08.11.2023

9 жовтня п.р. Одеське відділення НСКУ повідомило про 85-річний ювілей корифея українського кіно – кінооператора Леоніда Антоновича Бурлаки. В цій статті була висвітлена творча діяльність ювіляра, і в назвах кінокартин засвідчена фільмографія кінооператора. Перелік назв відкриває велику вагомість внеску Леоніда Бурлаки в розвиток української операторської майстерності, піднімаючи її на світову висоту.

Прес-служба НСКУ запропонувала керівництву Спілки внести в календарний план позачергову подію, присвячену ювіляру з показом унікальної кінокартини «Крихта пам’яті» режисера Ігоря Іванька. 7 листопада в Будинку кіно відбулась демонстрація фільму. В кінозалі була присутня студентська молодь творчих ВНЗ, переважно кінооператорських факультетів під керівництвом Сергія Борденюка та Богдана Вержбицького, до спілчанської урочистості долучилась Гільдія кінооператорів України та нещодавно обраний голова Ярослав Пілунський. Таким чином виникла естафета поколінь: від видатного майстра Леоніда Бурлаки, його онука Ігоря Іванька до покоління майбутніх професіоналів екранних мистецтв.

Одеський міжнародний кінофестиваль – 2023

КРИХКА ПАМʼЯТЬ / FRAGILE MEMORY https://www.submit.oiff.com.ua/post/%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%85%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%CA%BC%D1%8F%D1%82%D1%8C-fragile-memory

Перегляд фільму закінчився шквалом оплесків, і саме під них на сцену до мікрофона підійшов Ігор Іванько. Він розповів про виникнення ідеї створити таку картину, яка розкриває життя діда Леоніда Бурлаки скрізь епоху радянського устрою, становлення творчої індивідуальності кінооператора, його пошуків операторської майстерності та художньої істини.

Голова НСКУ Сергій Борденюк, колега Леоніда Бурлаки по кінооператорському цеху, висловив своє велике враження від картини, з якою він зустрічається вчетверте. У своєму виступі від наголосив на протиріччя в радянську епоху між творчими аспектами майстрів кінематографії та вимогами до них існуючими на той час правилами існування в професії. У своєму виступі він звернув увагу на актуальність Національної спілки кінематографістів України у сьогоденні, великої зацікавленості Спілки у притоку творчої молоді, значенні Будинку кіно для створення атмосфери творчого мислення, демонстрації на екрані професійного зростання нових поколінь майстрів екранних мистецтв.

На закінчення обміну враженнями з публікою голова НСКУ вручив режисеру Ігорю Іваньку Диплом нагородження Премією імені Фелікса Соболева.

Прес-реліз посилається на резюме Одеського міжнародного кінофестиваля - 2023, який у стислій формі конкретно розповідає про створення фільму. Додамо, що «Крихта пам’яті» має міжнародні відзнаки, що красномовно підкреслює талановиту неординарність режисерської роботи Ігоря Іванька.

Прес-служба НСКУ