f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Пам'яті Давида Черкаського присвячується.

31.10.2023

Валерія Иваненко

НСКУ, голова комісії з інформаційної політики

Ми всі колись цей світ покинемо. Хвилюють два питання: "що після нас?" (адже жити на цій землі залишаються наші діти) і "чи залишимо ми по собі в чиєїсь пам'яті, хоча б один добрий спогад?"

30 жовтня виповнилося п'ять років з того дня, коли залишив цей світ Давид Янович Черкаський - видатний режисер-мультиплікатор, художник-мультиплікатор, сценарист. Народний артист України, Заслужений діяч мистецтв України… Геніальний Дод. Наш – український Дісней.

З роками все гостріше усвідомлюєш, що красивим та достойним є те життя, на довгому шляху якого, людина, незважаючи ні на що, не зігнулася під тягарем пережитих негараздів, ні перед ким не прогнулася в очікуванні чогось, що могло б значно полегшити життя, нікого не зрадила, не відвернулася від друга в важку для нього хвилину, допомогла багатьом чим могла (не чекаючи прохань), жодного разу не опустилася до пліток, не навушничала, не засуджувала, щиро любила свою країну та справу, якій присвятила життя, була по-справжньому успішною і щиро шанованою всіма, хто мав щастя знати її особисто.

Всі ці характеристики відносяться до Давида Яновича Черкаського. До Людини та Майстра у творчому доробку якого десятки мультфільмів, серед яких відомі всьому світу: «Острів скарбів», «Доктор Айболіт», «Пригоди капітана Врунгеля»…

Ми – Ваші друзі, колеги та глядачі - поціновувачі вашого таланту, пам'ятаємо Вас, дорогий Давиде Яновичу!

Дякуємо Вам.

Сумуємо за Вами.

https://www.facebook.com/valeria8828

https://www.youtube.com/watch?v=W14TNpr2q1c