f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ПОЛІТ ФАНТАСТИЧНИЙ... ХОЧ УВІ СНІ, ХОЧ НАЯВУ

07.07.2023

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

Роман Балаян під крилом Сергія Параджанова. Це старий Тбілісі, пам'ятник великому режисеру, зроблений скульптором Важею Мікаберідзе за знаменитим знімком тбіліського фотографа Юрієм Мечитова. Знімок постановочний, сам Мечитов розказував, що Параджанов якось, під час прогулянки вулицями грузинської столиці сказав: "Зроби геніальне фото - Параджанов, який злітає".

І потягнувся до небес, виструнчився-підскочив у польотному режимі... А позад нього радісно вимахували руками дві працівниці студії "Грузія-фільм", теж у космосі почулися...

Юрій Мечитов - легендарний грузинський кінодокументаліст, фотограф, в роботах якого постає ціла епоха. А епоха - це епохальні люди, такі-от як Сергій Параджанов. Мечитов є автором книги-фотоальбому "Параджанов. Хроніка діалогу", де до кожного фото додано оповідку (Мечитов оповідач не згірший, аніж фотограф!).

Побачив світ і альбом "101 портрет Юрія Мечитова", де фотографії так само епохальних Роберта Стуруа, Марчелло Мастрояні, Андрєя Тарковського, Роберта Де Ніро, матері Терези, Параджанова і багатьох інших знайомців і незнайомців...

Скоро вже гряде 100-літній ювілей Параджанова (1924-1990). Офіційно ювіляр народився 9 січня 1924 року. Насправді ж - 9 листопада. Так часто бувало у ті часи - батьки не поспішали з реєстром.

Словом, це дає нам право запустити ювілейний круг саме 9 листопада. Цього дня в Будинку кіно і відбудеться перша акція, присвячена магу, чаклуну, художнику Сергію Параджанову. Політ перший, але ж не останній!

Приходьте, запрошую!

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach