f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

6 червня 2020 року, відійшла у вічність Світлана Щербатюк - дружина Сергія Параджанова

07.06.2023

Стелла Кломінська

НСКУ, кінознавиця, редакторка, хронологиня

Сьогодні, згадуючи Світлану Іванівну, процитуємо кінознавицю Оксану Мусієнко, яка у публікації "Роздуми над книжкою "Сповідь" згадує про своє знайомство зі Світланою Щерьатюк: "З нею я познайомилась, уже навчаючись в університеті. А потоваришували ми вже в інші часи, коли Сергій опинився за ґратами. Мені прикро, коли у примітках до видань, присвячених майстру, читаєш: "С.Щербатюк, колишня дружина Параджанова".

Світлана ніколи не була "колишньою". Навіть коли вони офіційно розлучилися, вона залишилась для Сергія матір'ю його коханого сина Сурена. Та головне, її любов і підтримку він відчував усі роки ув'язнення. Може, без них він і не вижив би. Я про себе називала Світлану "декабристкою".

Так, їй було що втрачати, коли вона відверто і неоднозначно заявила про те, що не збирається рвати стосунки з батьком свого сина. Вона втратила роботу в університеті, де викладала російську для іноземців, стала "невиїзною". Але вона не припинила листування з ув'язненим, не перестала передавати до зони посилки і, головне, битися в усі двері, щоб хоч якось полегшити долю Сергія".

Світла пам'ять Світлані...

Світлини Юрія Мечитова.

https://www.facebook.com/klominska