f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

"НАШІ ВОЇНИ Б'ЮТЬСЯ ЗА НАШЕ МАЙБУТНЄ, А МИ ТУТ МУСИМО ВІДВОЮВАТИ ДЕНЬ СЬОГОДНІШНІЙ І НАШЕ МИНУЛЕ

11.05.2023

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська Кіноакадемія

Це з виступу акторки ІРМИ ВІТОВСЬКОЇ на її творчому вечорі (Будинок кіно, 10 травня. Організатор осередок "Кіноспільнота"). Вщерть заповнена Червона зала з величезною увагою сприймала роздуми ІРМИ щодо філософії та, сказати б, історіософії українського життя. "Ми так багато прохукали, - сказала акторка, - особливо в останні тридцять років, тепер мусимо діяти набагато мобільніше. Програти цього разу просто не маємо права...".

Пристрасний монолог людини глибоко мислячої, людини справжнього, високого громадянського темпераменту! Гм, думалось мені, а з ІРМИ міг би вийти справжній Президент - така не прохукає історію і не дозволить це зробити нікому іншому

Потому показали фільм "Коза ностра. Мама їде". Спільного виробництва Італії та України (він був у прокаті минулорічного грудня). Ірма у ролі українки, яка приїздить до Італії і наводить там лад. Тамтешню мафію теж приводить до тями... Дотепна комедія, сенс якої зрозумілий: українська жінка має вселенську потугу. Лишається ту енергетику застосувати в самій Україні. Спасибі, Ірмо, дякую. Кіноспільнота! Вечір духопідйомного вітчизняного оптимізму.

На фото: Ірма Вітовська та Олег Панюта (він і розпитував акторку) на сцені Будинку кіно).

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach