f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Кабінет Міністрів України опублікував затверджений План пріоритетних дій Уряду на 2023 рік

15.04.2023

Довженко-Центр : Dovzhenko Centre

Кабінет Міністрів України опублікував затверджений План пріоритетних дій Уряду на 2023 рік. Там зокрема є пункти, за які відповідальне Держкіно. Один з них стосується «створення Державного фонду фільмів на базі Наукового центру кінематографії України». Нагадуємо, що саме цій «сплячій установі», яка ніколи не здійснювала жодної діяльності у сфері збереження та дослідження кіно, Довженко-Центр за наказом про «реорганізацію» має передати всю колекцію фільмів.

Цей пункт пріоритетних(!!!) дій Кабміну, який за своїм змістом легітимізує ліквідацію цілісності Довженко-Центру, поміщений у розділ «Консолідація українського суспільства».

Водночас, на запит видання «Детектор медіа» Держкіно відмовилось надати проєкт «Стратегії розвитку кіно в Україні до 2027 року», вважаючи стратегію для всієї галузі «інформацією з обмеженим доступом».

У цьому документі нас хвилює насамперед позиція Держкіно щодо Довженко-Центру. Інформація з різних джерел, зокрема із згаданого Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік, свідчить, що наміри Держкіно залишились незмінними, незважаючи на справжню консолідацію українського суспільства навколо Довженко-Центру:

- дворазову рекомендацію Комітету Верховної Ради скасувати реорганізацію;

- 25 тисяч підписів під петицією до Кабміну проти реорганізації;

- позицію кіноспільноти, громадськості та громадської ради самого Держкіно;

- занепокоєння міжнародних організацій.

Посилання на План пріоритетних дій Уряду на 2023 рік у коментарях.

Інтертитр: Земля (1930)

https://www.facebook.com/ukrkino

https://www.facebook.com/dovzhenko.centre