f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Журнал "Кіно-Театр": «Актори в битві за Україну: воїни, волонтери, благодійники»

03.03.2023

Стелла Кломінська

НСКУ, кінознавиця, редакторка, хронологиня

Книжку під такою назвою підготувала редакція журналу «Кіно-Театр» (готується до друку). Автори – Анастасія Канівець, Вікторія Котенок, Лариса Брюховецька – з глибокою вдячністю і повагою готували творчі портрети наших мужніх захисників.

У книжці – 20 персоналій: десять воїнів, троє волонтерів і семеро благодійників - іноземних акторів. Зрозуміло, що це лише невелика частина тих, хто відстоює нашу свободу, тому на цьому не слід зупинятися, адже кожен митець-воїн заслуговує на окремий портрет.

Оператор Ярослав Пілунський, який від початку на передовій, неодноразово підкреслював, що хоче зняти правдивий фільм про війну, якою він її побачив і якою вона є насправді.

Режисер Ахтем Сеїтаблаєв як учасник війни вже перебуває у творчому процесі, знімає серію фільмів про тероборону, а також задекларував новий проєкт разом із Канадою.

Динаміка нашого часу вимагає блискавичної реакції на події – історичні події, які випали на наше життя. Зафіксувати їх на папері, в екранному варіанті – це те завдання, яке належить нам зробити. І для самих себе, і для наших нащадків.

Портрети для книжки написані в довільній формі – в них немало висловлювань самих героїв, адже важливо почути їхні історії, їхню мотивацію взяти до рук зброю, їхні погляди на своє призначення в житті, погляди на улюблену роботу, їхні переконання, які вони неодноразово висловлювали в різних інтерв’ю.

А взагалі – хіба це не феномен України, де стільки людей творчих професій стали воїнами? Які не шкодують сил, докладають своє уміння щоб наближати перемогу в битві з навалою. Редакція має в наявності деякі з 45 книжок, виданих за період існування редакції, які можуть придбати усі бажаючі. Прайс додається.

Лариса Брюховецька. «Приховані фільми». К., 2003. – 70 грн.

Лариса Брюховецька. «Кінопростір Антона Тимонишина. Від ракет ФАУ-2 до Артура Абста». К., 2016. – 70 грн.

Йоанна Левицька. «Повернення до коріння. Українське поетичне кіно». К, 2011. – 50 грн.

«Вистраждане і пережите» (мемуари Олега Бабишкіна). К., 2013. – 100 грн.

«Кінорежисер світової слави». Зб. наукових статей. К., 2013. – 50 грн.

Лариса Брюховецька. «Таємна історія фільмів. Пам'ять документів». К., 2021. – 100 грн.

Енергія відродження. Українське кіно 2014 – 2020. Колективна монографія. К., 2022. 80 грн.

Лариса Брюховецька. Національне кіно з європейським світоглядом. К., 2022. 100 грн.

Бібліографічний покажчик журналу «Кіно-Театр» (1995-2010). К., 2010. – 50 грн.