f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

"ВАВИЛОН, БРАТЕ, ВАВИЛОН!" Художнику кіно АНАТОЛІЮ МАМОНТОВУ - 87!

09.12.2022

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

Дорогий Анатолію Івановичу, вітаю!! Многих і премногих ще літ моторної бадьорості, веселого натхнення перемагать і жити!!


Творча біографія АНАТОЛІЯ МАМОНТОВА багато в чому просто фантастична.

По закінченні ВГИКу 1961-го упродовж кількох десятиліть працював на студії імені О.Довженка. Його ім"я в ряду тих, хто радикально міняв імідж українського кіно - від пісного й закрито-описового до веселої ярмарковості барв життя, трагікомічної картини буттєвих епізодів, барокової наповненості кадру.

Які фільми, які різні стилістики й жанри! "Між добрими людьми" (1962, реж. Євген Брюнчугін і Анатолій Буковський) і "Криниця для спраглих" (1965, Юрій Іллєнко), "Варчина земля" (1969, А.Буковський) і "Білий птах з чорною ознакою" (1971, Ю.Іллєнко), "Вавилон ХХ" (1980, Іван Миколайчук) і "Десь гримить війна" (1986, Артур Войтецький), "Камінна душа" (1988, Станіслав Клименко) і "Викуп" (1994, Володимир Балкашинов)...

Тут і фільми з експресивною пластикою, і м"якою суголосністю світла й пластики, реалістичною підсвіткою гри акторів. І яка узгодженість у роботі з найбільшими нашими кінооператорами - від Валентини Тишковець до Василя Трушковського, од Вілена Калюти до Юрія Гармаша...

АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ завжди усміхнений, завжди залюблений у колег і їхню роботу. Його неголосна справжня інтелігентність не може не імпонувати.

Є в нас такі люди!

На фото: 3 фото від Юрія Гармаша. На одному з них А.Мамонтов з режисером Артуром Войтецьким на зйомках фільму "Десь гримить війна"

Кадри з фільмів "Криниця для спраглих" та "Вавилон ХХ"

https://www.facebook.com/profile.php?id=100076358057197

Криниця для спраглих

https://www.youtube.com/watch?v=2TjDYF_0dxM