f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ПОЗИЦІЯ ЗАХОДУ ЩОДО УКРАЇНИ ЗА 90 ЛІТ ПРАКТИЧНО НЕ МІНЯЛАСЬ.

04.12.2022

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

24 ЛЮТОГО 2022-го ВОНА БУЛА ТАКОЮ Ж, ЯК І В 1932-33-му. ГОЛОВНЕ - НЕ ВТРАТИТИ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ З МОСКОВІТАМИ, А ВІДТАК НЕ ДРАТУВАТИ ЇХ - БО ЩЕ РОЗСЕРДЯТЬСЯ… А НРАВІЦЦА ЧИ НІ ТЕ УКРАЇНІ - ДІЛО ДЕСЯТЕ.

Упродовж останніх 9 місяців Захід відчутно змінив ту пріснопам’ятну позицію - більше, аніж за попередні 9 десятиліть. Масква порвала пупа, піднімаючи лантух зі своїм духмяним лайном - нині вона є найзневаженішою ланкою світової цивілізації. Тієї самої, якій, устами героїні одного із фільмів Кіри Муратової, ми ставили нульову оцінку. Запах рашистського лайна пробив ніздрі найнечутливіших політиків. Україні і українцям надають величезну допомогу - зброєю, фінансами, підтримкою біженців - усім-усім.

Сердечна дяка! Одначе питання залишаються. І сьогодні, у переддень прогнозованого заледве не всіма тотального блек-ауту, коли УКРАЇНЦІВ ОПУСТЯТЬ У ВЕЛИКУ ПІТЬМУ, КОЛИ ВЄЛІКИЙ РАШИСТСЬКИЙ ЩУРЯЧИЙ ГУРТ ЩЕ ГУЧНІШЕ ЗАЛЯСКАЄ В ДОЛОНІ, РОЗГАНЯЮЧИ СМОРІД БОЛОТНИЙ, УВЕСЬ ІНШИЙ СВІТ ЗА ЦИМ СПОСТЕРІГАЄ…

Уже в понеділок-вівторок, за упертими прогнозами і попередженнями, будемо без світла, води, тепла. Усі, від немовлят до ветхих, прикутих до ліжка старців. Від молодих і здорових до хворих і серйозно хворих людей. Так було у 1932-33-му - в українських селян забирали все їстівне, а потому ще й оточували села, аби ніхто не утік. А Захід мовчав, бо благоденствував. Я працював у групі фільму «Живі» (2008) Сергія Буковського, читав донесення працівників посольств європейських держав своїм урядам (їх цитують у фільмі) - вони чесно відтворювали ситуацію: голод і холод нищать цілий нарід.

У відповідь - мовчанка. Або репліки, на кшталт того, що ну не можемо ми порвати з правительством сталіна, нічого особистого, наша економіка зазнає серйозних втрат. Вишенька, чи ж доларова бомажка, на торті - восени 1933-го США встановлює дипломатичні стосунки з СССР…

Продовженням було укоськування ще одного фюрера, германського, якому місце було у психушці. Чим усе це скінчилось - надто добре відомо.

І от, завтра-позавтра по Україні жахнуть з усіх орудій. По мирному населенню фактично. А що ж світ? Закликав, як мінімум, видворити расєю з Ради безпеки ООН? Чи узагалі з ООН? Чи прискорив надання Україні протиповітряного озброєння? Чи, нарешті, поставив питання про можливість ударів Україною по військових об’єктах на території рашки і бєларашки - звідки й стріляють по наших енергосистемах? Надавши для цього далекобійну артилерію. А нічо. Принаймні, не чутно щось про таке.

Понад те. Скажімо, Президент Франції Еммануель Макрон знову повернувся до своєї звичної риторики: Захід повинен розглянути, як задовольнити потребу росії в гарантіях безпеки, якщо кремлядський президент погодиться на переговори про припинення війни в Україні. І т.д. і т.п. Тільки б злий карлик не сердився, тільки б якось його укоськати.

Чорна пітьма перед нами, чорна пітьма. Чорні карлики продовжують нагинати світ, гвалтувати його, поставивши у відому всім позу. Ні, цій цивілізації ми таки ставимо нуль.

Українці мають право на таку оцінку. Від листопада 1708-го (так, фактично в отакі-от дні, як нині, 1708-го, військо алєксашки меншикова, за наказом пєтра пєрваго, убило-вирізало-випалило 15-тисячну людність Батурина, вирізали усіх, до останньої дитини), і до цьогорічного листопада-грудня рашистська гівноперія не міняється. І саме цій гімперії треба, виявляється, надати «гарантії безпеки». Аби вона й далі продовжила, й успішно завершила, нищення України і українців - щоби й знаку вже не було на землі. Тоді усі заспокояться - від путіна до Макрона й іже з ним.

Тільки Україна і українці встоять, усім смертям і карликам на зло. Цього не зрозуміти нікому, але ми володіємо магією збереження Життя. Свого і навіть не свого. А рашка цього разу таки упаде - бажано в самісінькі тартарари. Навіки кипіти їй у пекельних казанах, навіки. Є те, що не прощається…

На фото - Батурин пам’ятає; Україна в пітьмі блек-аутній - за посиланням

https://tsn.ua/.../suputniki-zafiksuvali-blekaut-v...; Батурин.